Domů » Bleskovky » Honor 10 GT odhalen: nabídne rekordně velkou kapacitu operační paměti

Honor 10 GT odhalen: nabídne rekordně velkou kapacitu operační paměti

Společnost Honor představila v květnu nový Honor 10 se 6 GB RAM. Vzápětí byla ale v Číně představena vyšší verze tohoto modelu. Nový Honor 10 GT, jak je novinka označována disponuje hned 8 GB RAM. S modelem Honor 10 GT přichází také aktualizace, jež přináší vylepšený noční režim, ke kterému není zapotřebí stativ a výkonnější turbo grafický čip. Podle společnosti bude čip díky aktualizaci výkonnější o 60% a přitom úspornější o 30%

honor10foto

Kromě těchto novinek je ale Honor 10 GT shodný s původním Honorem 10. Displej má stále úhlopříčku 5,84 palců s poměrem 19:9, jádrem telefonu je opět procesor Kirin 970 s umělou inteligencí a máme zde duální fotoaparát s jedním barevným a jedním monochromatickým objektivem. Fotoaparát má navíc dosahovat úrovně modelů Huawei P20 a P20 Pro.

Recenze Honor 10: zaděláno na úspěch

Připravovaná aktualizace je prozatím ve fázi beta testování, ale měla by dorazit nejpozději do 15. července. Honor 10 GT bude možné zakoupit od 24. července na webových stránkách JD.com. Cena prozatím nebyla odhalena.

Současná 6GB varianta se prodává za necelých 390 dolarů, tedy 8 700 korun. 8GB varianta bude tedy dražší a pravděpodobně by mohla lehce přesáhnout cenu 10 000 korun.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

11 komentářů

 1. Zajímalo by mě jak je to s tím zvýšením výkonu GPU. Pouhé přetaktování to asi nebude, to by spotřeba naopak vzrostla. Tak že by část GPU byla deaktivovaná a zpřístupnili jí až teď? Neví někdo jak to je?

 2. Tomáš Beneš

  Huawei a Honor jsou uz asi 2 mesice odlišné firmy a navzájem konkurence,to na Smartmanii nevite?Huawei GT je hovadina,sorry…Jelikož pro Huawei pracuji,tak vím o čem mluvím…

  • A proto jsou ještě dnes oficiální stránky Honoru pod hlavičkou Huawei? Člověče, co pro Huawei děláš? Asi by tě měli přeškolit. :)

  • Tomáš Beneš

   shepii přečti si co napsal redaktor a přístě se radši koukni na večerníček a jdi spat!!!

  • Argument by nebyl ty večerníčku? :D

  • Tomáš Ondříšek

   Dobrý den, omlouváme se za chybu. Již byla opravena. Děkujeme za upozornění

  • Tak pro Číňana může dělat jenom jenom masochista. Ať už je to Foxconn, Huawei či firma jako Espressif. Ale každý má rád to své.

  • Tomáš Beneš

   Mě de o prachy…Ne o zaměstnavatele…

  • Tak to tě lituji. Mě hlavně práce musí bavit. A že mě dobře platí je příjemný bonus. Jenom v létě by mohlo tady být chladněji. Průměrnou teplotu tady (Dallas/TX) mám kolem 35°C.

 3. Neříkám, že 8GB je málo (přijde mi to fakt až zbytečně moc – ostatně v notebooku mám stejně :D), ale podle nadpisu jsem čekal „rekordně velkou kapacitu operační paměti“. Nicméně 8GB RAM měl minimálně OnePlus 5, který se již prodává přes rok (a má už dva nástupce a určitě existuje i spousta konkurence)..

  • Když už jsi načal notebook, tak tam minimálně začínat na 16GB RAM.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).