Domů » Bleskovky » Hongkongský operátor nabídne zákazníkům možnost prodat nevyužitá data

Hongkongský operátor nabídne zákazníkům možnost prodat nevyužitá data

Hongkongská o pobočka operátora China Mobile spustila novou platformu pro výměnu dat, která umožňuje zákazníkům prodat nevyužitou datovou kapacitu dalším uživatelům této sítě. Podobná služba je relativně neobvyklá a podle analytiků by se jí minimálně v daném regionu mohla rychle chytnout konkurence. Služba je zatím určena pro zákazníky s tarifem 4G Pro, který nabízí za 328 hongkongských dolarů (857 Kč) 1 GB dat a 1 800 volných minut, nebo za 428 hongkongských dolarů (1 115 Kč) 5 GB dat a neomezené volání.

 

Podle vyjádření zástupců operátora tato služba poskytne novou flexibilitu a možnost naplno využít data, za která zákazníci platí. Prodej bude probíhat přes aplikaci operátora a obchodovat se bude v jednotkách gigabajtů, tudíž nebude zatím možné prodávat menší kapacity dat. Cena za jeden gigabajt se může pohybovat v rozmezí 15 až 60 hongkongských dolarů (39 až 157 Kč). Prodejce bude moci upravovat cenu a počet nabídnutých dat kdykoliv bude chtít, zároveň služba bude pro případné kupce hledat nejvýhodnější nabídku. Zakoupená data musí být využita ještě v daném měsíci. Zástupci operátora se dále vyjádřili, že očekávají nárůst spotřeby dat tím, jak budou zákazníci více využívat mobilní zařízení.

Podobné řešení by bylo jistě užitečné i v našich podmínkách, například v podobě, kdy bychom mohli známým převést naše nevyužitá data. Uvítali byste podobnou aukci i od některého z našich operátorů?

David Podzimek

2 komentářů

 1. Je hezke videt, ze nejen u nas operatori vymysleji idiotska reseni. Pritom staci uctovat po dostatecne malych jednotkach, treba 0,1 Kc za 1MB a bude po ptakach. Misto toho marketingovi bohove vymysleji desitky slozitosti, jejich provoz stoji obe strany cas i penize.

  • +1

   100% souhlas s tvoji tarifikaci.

   0.10kc-1MB = 1Kc – 10MB = 10Kc – 100MB = 100Kc – 1000MB a u balíčku třeba výhodněji.

   Kdy už to nějakou tupou hlavu napadne..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).