Hon na tloušťku nekončí: Gionee GN9005 se stane nejtenčím smartphonem na světě

Čínská společnost Gionee se do našeho podvědomí dostala díky modelu Elife S5.5, který si s tloušťkou 5,5 mm vydobyl titul nejtenčího smartphonu na světě. Asijský výrobce však nehodlá usnout na vavřínech a v nejbližší době na trh uvede další „žiletku“, která opět posune hranice konstrukčních možností na vyšší úroveň. Na stránkách čínské certifikační agentury TENAA se objevily snímky smartphonu Gionee GN9005, jehož profil má po celé ploše činit neuvěřitelných pět milimetrů.

 

Dalším oslňujícím parametrem je hmotnost, která nepřekročí hranici 94,6 gramů. Převážnou část přední strany bude zabírat AMOLED panel s úhlopříčkou 4,8“ a rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů. O výpočetní výkon se postará čtyřjádrový procesor (pravděpodobně Cortex-A7) s taktem 1,2 GHz, který doplní 1GB operační paměť.

   

Ostatní výbava má zahrnovat osmimegapixelový fotoaparát, 16 GB interní paměti a akumulátor s kapacitou 2050 mAh. Chybět samozřejmě nebude ani čelní kamerka pro videokomunikaci a podpora pro fungování v sítích TD-LTE. Celkové proporce smartphonu mají činit 139,8 x 67,4 x 5,0 mm. Ultratenká novinka se zprvu objeví pouze na domácím trhu, přičemž na povrch prosakují informace, podle kterých by se měla dostupnost rozšířit i na další regiony a to včetně starého kontinentu.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku