Domů » Bleskovky » Hon na tloušťku nekončí: Gionee GN9005 se stane nejtenčím smartphonem na světě

Hon na tloušťku nekončí: Gionee GN9005 se stane nejtenčím smartphonem na světě

Čínská společnost Gionee se do našeho podvědomí dostala díky modelu Elife S5.5, který si s tloušťkou 5,5 mm vydobyl titul nejtenčího smartphonu na světě. Asijský výrobce však nehodlá usnout na vavřínech a v nejbližší době na trh uvede další „žiletku“, která opět posune hranice konstrukčních možností na vyšší úroveň. Na stránkách čínské certifikační agentury TENAA se objevily snímky smartphonu Gionee GN9005, jehož profil má po celé ploše činit neuvěřitelných pět milimetrů.

 

Dalším oslňujícím parametrem je hmotnost, která nepřekročí hranici 94,6 gramů. Převážnou část přední strany bude zabírat AMOLED panel s úhlopříčkou 4,8“ a rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů. O výpočetní výkon se postará čtyřjádrový procesor (pravděpodobně Cortex-A7) s taktem 1,2 GHz, který doplní 1GB operační paměť.

   

Ostatní výbava má zahrnovat osmimegapixelový fotoaparát, 16 GB interní paměti a akumulátor s kapacitou 2050 mAh. Chybět samozřejmě nebude ani čelní kamerka pro videokomunikaci a podpora pro fungování v sítích TD-LTE. Celkové proporce smartphonu mají činit 139,8 x 67,4 x 5,0 mm. Ultratenká novinka se zprvu objeví pouze na domácím trhu, přičemž na povrch prosakují informace, podle kterých by se měla dostupnost rozšířit i na další regiony a to včetně starého kontinentu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  A já čekám na telefon, který bude mít klidně i těch 10 mm a alespoň dvakrát větší kapacitu baterie, ale to se dneska nenosí, co?

  Škoda jen, že Lenovo má problémy se signálem .. co Xiaomi?

  • Tank Murdock (neregistrovaný)

   Co třeba Thl 5000

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Hustý!

   Nevěděl jsem o tomto modelu, THL bude asi jako Xiaomi v počátcích, že? Co očekávat od této značky, resp. o vyleděnosti Androidu?

   Jinak ale potřebuji i Dual SIM, to tento model není, jak tak čtu .. nebo je?

  • aysdasd (neregistrovaný)

   Blackberry Z30

  • Alebo ZTE Nubia X6. Len taj je trochu rozmernejsia :) Ale zas papierovo velmi zaujimava

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).