TOPlist

Hogwarts Legacy má speciálně upravený ovladač DualSense. Vy si ho ale nekoupíte

playstation 5 ovladac hogwarts legacy
  • Společnost Sony u příležitost vydání hry Hogwarts Legacy oznámila speciální hardware
  • Ovladač DualSense k PlayStationu 5 má černou barvu a zlatý motiv Bradavic
  • Počet kusů je omezený a produkt je exkluzivní pro britský trh

Právě tento pátek vyšlo dlouho očekávané RPG z univerza Harryho Pottera jménem Hogwarts Legacy. V něm si vytvoříte postavu a prožíváte vlastní příběh v otevřeném světě bradavického hradu a přilehlého okolí, zhruba sto let před událostmi první knihy, respektive filmu.

Titul je aktuálně dostupný pro PC, Xbox Series X|S a PlayStation 5. A právě pro poslední zmíněnou konzoli vznikl speciální gamepad s motivem této hry. Ovladač DualSense Hogwarts Legacy Limited Edition je celý černý, nicméně po stranách má zlatý motiv a na dotykové plošce obrázek bradavického hradu.

Tato specialita je velmi exkluzivní a vyroben (minimálně v první vlně) byl jen malý počet kusů, který nebyl specifikován. Od 10. února je dostupný pouze pro zákazníky ve Velké Británii, kde stojí 69,99 liber, tedy asi 2 300 Kč včetně DPH. Oficiální obchod Sony však hlásí vyprodáno. Na konci února by měl prodej odstartovat v USA, o dostupnosti mimo tyto dva státy však nepadlo ani slovo.

Právě se Sony má vydavatel videohry – studio Warner Bros. Games – speciální spolupráci, která hráčům na PS5 zaručuje unikátní herní obsah. Zároveň Hogwarts Legacy podporuje haptickou odezvu ovladače DualSense.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku