Domů » Bleskovky » Hodinky s Wear OS dostaly novou funkci. Těžit z ní budou hlavně uživatelé

Hodinky s Wear OS dostaly novou funkci. Těžit z ní budou hlavně uživatelé

Mezi chytrými hodinkami sice dominují Apple Watch a Samsung Galaxy Watch, občas se ale pozornost obrátí také k méně populárním vyzývatelům. Jedním z nich je Google a jeho Wear OS. Tento operační systém lze v mnohých ohledech považovat za průkopníka nositelné elektroniky, nicméně Google si jeho dalším směřováním není až tak jistý, což se negativně podepisuje na prodejích.

TicWatch Pro
TicWatch Pro se systémem Wear OS

Poslední velkou změnu prodělal Wear OS v roce 2019, kdy dostal widgety po potáhnutí z pravé strany. Ty však mohly využívat jen nativní aplikace, takže uživatel měl pouze možnost je jednotlivě zapnout či vypnout. Nová aktualizace konečně umožňuje vývojářům třetích stran se na vývoji widgetů podílet a přidat do hodinek své vlastní.

Nepřehlédněte – Recenze hodinek Mobvoi TicWatch Pro: držák, který nezklame

Pro vývojáře si Google připravil také „notičky“, podle kterých mají své widgety programovat. Celým seznamem vás zatěžovat nebudeme, neboť se nejedná o nic převratného. Widgety by měly být snadno čitelné, neměly by vyžadovat neustálé obnovování na pozadí a tím mít negativní vliv na baterii, měly by obsahovat jen jeden dominantní prvek a tak dále. Teď už by jen Google mohl zapracovat na lepší podpoře výrobců a pořádně zatopit konkurentům, kteří jsou v oblasti chytrých hodinek o notný kus dále.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. „Hodinky s Wear OS dostaly novou funkci. Těžit z ní budou hlavně uživatelé“

  Jem z obecního hlediska :
  A kdo jiny by z toho mel tezit nez uzivatele :-))?

  • Nevim presne, jaka hlediska maji v obci, ale krom uzivatelu z toho mohou tezit treba vyvojari. Nebo taky zadavatele reklamy, nejaka vlada, atd… :)

  • Jo, na smartmanii se zasadne probiraji nove funkce, z kterych tezi predevsim nejaka vlada :D:D:D

  • Tak ja uvedl jen priklady, kdo by to mohl misto uzivatelu byt :)

 2. Vydrz je katastrofa.
  Po skuseni apple watch, tizenu, wear os som skoncil u Huawei
  Maju co potrebujem a vydrzia tyzden a viac.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).