TOPlist

Hodinky s Wear OS 2 pomalu přichází o podporu, aplikace od Googlu z nich mizí

Hodinky Google Pixel Watch

Operační systém Wear OS pro chytré hodinky před časem přišel v notně změněné verzi, kterou Google označil číslovkou 3. Firma z Mountain View poměrně jasně naznačila, že s těmi předchozími z dlouhodobého hlediska nepočítá, a jak se zdá, začíná na nich pomalu znepřístupňovat své aplikace.android wear hodinky watchNepřehlédněte

Wear OS 3.0 zamíří i na vybrané současné hodinky. Moc jich ale nebude

V minulém týdnu se z nabídky aplikací pro Wear OS 2 vytratila poznámková aplikace Keep, avšak nyní už na starších modelech nejsou dostupné ani Mapy Google, stejně jako na telefonech se systémem Android 9. Uživatelé z Redditu upřesnili, že tyto aplikace od Googlu již nelze stáhnout, avšak pokud je máte nainstalované, s jejich funkčností by neměl být problém. Otázkou zůstává, kdy Google vypne i synchronizační servery.

Dá se předpokládat, že péče o Wear OS 2 bude postupně upadat nejen ze strany Googlu, ale také vývojářů třetích stran. Udržování starších systémů v poslední době nepatří mezi silnou stránku jmenované společnosti, o čemž svědčí i ukončení podpory prohlížeče Chrome pro Windows 7 a 8.1, ale od těch dal ruce pryč i jejich tvůrce Microsoft.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku