Domů » Bleskovky » Wear OS 3.0 zamíří i na vybrané současné hodinky. Moc jich ale nebude

Wear OS 3.0 zamíří i na vybrané současné hodinky. Moc jich ale nebude

Google letos v květnu odhalil novou generaci hodinkového operačního systému Wear OS 3.0, která má tuto skomírající platformu (i s přispěním Samsungu) probrat k novému životu. Stávající hodinky Samsungu běžící na platformě Tizen nový systém od Googlu nedostanou, avšak naději mají vybrané starší hodinky, které již na starších verzích Wear OS běžely. Google nyní prozradil, které to budou.

android wear hodinky watch
Ilustrační obrázek

Update dorazí na hodinky od Fossilu a Mobvoi

Aktualizaci na Wear OS 3.0 obdrží jen hrstka hodinek od společností Fossil a Mobvoi. U druhé jmenované již víme, že se bude jednat o modely:

 • TicWatch Pro 3 GPS
 • TicWatch Pro 3
 • TicWatch E3

Nového systému se dočkají i všechny budoucí hodinky Mobvoi, a to buď hned po vybalení z krabičky, nebo v rámci okamžité aktualizace.

Složitější situace je u Fossilu. Tato firma má v plánu aktualizovat pouze dosud nepředstavené modely, navíc ještě s výrazným zpožděním – až v první polovině příštího roku. Aktualizaci nebude možné provést povýšením stávajícího systému, ale „čistou“ instalací doprovázenou obnovením hodinek do továrního nastavení.

A to je bohužel vše, více stávajících hodinek platformu Wear OS 3.0 nedostane. Jejich majitelé však nemusejí smutnit, Google se zavázal, že platformu Wear OS 2.x bude udržovat aktuální minimálně dva roky a přinese do ní i některé funkce z „trojky“, například novinky z GBoard nebo aktualizace aplikací skrze hodinkový Wear OS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

 1. U toho ilustracniho obrazku mate kurzor od mysi:P

 2. TicWatch 3 Pro LTE s eSIM

  Upgrade az na konci 2022? U hodinek, ktere jsem koupil v 2020?
  No to uz je tou dobou dost mozna ani nebudu mit, ne?
  Timhle si Mobvoi cast klientu asi docela nastve. A to v situaci, kdy do WearOS segmentu vstupuje silny konkurent – Samsung.
  Situace na trhu se tim dost zmeni – v 2020 v podstate nebylo pro priznivce WearOS jine volby, nez TicWatch3Pro, protoze nikdo jiny nemel procesor 4100. To si Mobvoi mohl „diktovat“. Ale asi diky tomu trochu usnul na vavrinech.
  Podle me kdo je ochoten a schopen jednou za 2-3 roky dat 8tis za cinske hodinky, je asi ochoten a schopen dat 14tis za lepsi, hezci a „znackovejsi“ Samsung.
  Mel jsem te rad, Mobvoi, TicWatch3ProLTE mi loni vytrhli trn z paty (uz jsem potreboval nove WearOS hodinky, 1. generace HuaweiWatch uz dosluhovala), ale prichazi konkurence a sirsi moznosti vyberu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).