TOPlist

Wear OS 3.0 zamíří i na vybrané současné hodinky. Moc jich ale nebude

android wear hodinky watch

Google letos v květnu odhalil novou generaci hodinkového operačního systému Wear OS 3.0, která má tuto skomírající platformu (i s přispěním Samsungu) probrat k novému životu. Stávající hodinky Samsungu běžící na platformě Tizen nový systém od Googlu nedostanou, avšak naději mají vybrané starší hodinky, které již na starších verzích Wear OS běžely. Google nyní prozradil, které to budou.

Update dorazí na hodinky od Fossilu a Mobvoi

Aktualizaci na Wear OS 3.0 obdrží jen hrstka hodinek od společností Fossil a Mobvoi. U druhé jmenované již víme, že se bude jednat o modely:

  • TicWatch Pro 3 GPS
  • TicWatch Pro 3
  • TicWatch E3

Nového systému se dočkají i všechny budoucí hodinky Mobvoi, a to buď hned po vybalení z krabičky, nebo v rámci okamžité aktualizace.

Složitější situace je u Fossilu. Tato firma má v plánu aktualizovat pouze dosud nepředstavené modely, navíc ještě s výrazným zpožděním – až v první polovině příštího roku. Aktualizaci nebude možné provést povýšením stávajícího systému, ale „čistou“ instalací doprovázenou obnovením hodinek do továrního nastavení.

A to je bohužel vše, více stávajících hodinek platformu Wear OS 3.0 nedostane. Jejich majitelé však nemusejí smutnit, Google se zavázal, že platformu Wear OS 2.x bude udržovat aktuální minimálně dva roky a přinese do ní i některé funkce z „trojky“, například novinky z GBoard nebo aktualizace aplikací skrze hodinkový Wear OS.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku