Hodinky Huawei mají brzy měřit veličiny, které žádná konkurence neumí

Huawei Watch GT Runner 1

Chytré hodinky už dávno nejsou pouze prodlouženou rukou smartphonu k zobrazování notifikací, ale stávají se důležitými pomocníky v měření sportovních a zdravotních veličin. Výrobci nositelné elektroniky se předhánějí v nasazování všemožných senzorů, aby byly reporty ze zápěstí co možná nejkomplexnější. Spoustu novinek v této oblasti chystá Huawei.

huawei watch gt 3 pro icon 01

Čínský výrobce nedávno uspořádal mediální prezentaci, na níž novinářům prozradil, s jakými technologiemi můžeme v jeho budoucích hodinkách počítat. Velký důraz má být kladen na zdravotní funkce. Firma např. hodlá použít chytré hodinky k neinvazivnímu měření cukru v krvi, ke sledování funkcí plic a také k obecnému monitoringu zdravotních funkcí ve vysokých nadmořských výškách.

Zatím neznáme detaily, pouze víme, že na implementaci těchto zdravotních funkcí do hodinek Číňané spolupracují s profesionálními lékařskými institucemi. U měření cukru v krvi bychom se například měli dočkat průběžného sledování hyperglykemických rizik, vyhodnocování trendů hladiny glukózy a případné notifikování blížících se komplikací.

Huawei není ve svém snažení zdaleka jediný – patent na získávání hodnot krevního cukru si již v minulém roce podal Apple. Je tedy možné, že se v blízké budoucnosti dočkáme zajímavého technologického závodu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku