Hliníková Nokia Lumia Catwalk na prvních fotografiích

Není žádným tajemstvím, že Nokia připravuje další Lumii se systémem Windows Phone 8, která nabídne hliníkové tělo. O datu premiéry se také spekuluje poměrně dlouho a zatím to vypadá, že bychom se oficiálního odhalení měli dočkat na tiskové konferenci v Londýně, která se uskuteční 15. května. Na internet se nyní dostalo několik fotografií, na kterých má být zachycen údajný prototyp Nokie s kódovým označením Catwalk.

 

Nokia Lumia „Catwalk“ nabídne operační systém Windows Phone 8, dual-core procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz pro každé jádro, 4,5″ octaOLED displej s rozlišením 768 x 1280 px, 1 GB operační paměti RAM, 16 GB vnitřní paměti bez možnosti rozšíření skrze paměťové karty, 8,7Mpx PureView fotoaparát (f/2.0), 2000mAh akumulátor a hliníkové unibody tělo. Celkové rozměry by měly být 129 x 71 x 8,4 mm, hmotnost pak přijatelných 132 gramů.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku