Cena:

Hliníková klávesnice Brydge: Proměňte svůj iPad v notebook

Na KickStarteru se objevil velice zajímavý projekt s názvem Brydge. Jedná se o speciální příslušenství pro Apple iPad, pomocí kterého tablet snadno proměníte v notebook. Asi už tedy tušíte, že oním příslušenstvím je právě hardwarová klávesnice, která je dotažena téměř do posledního detailu a snad se s ní autorům povede uspět a uvést produkt na trh.

Tělo dílu s klávesnicí je vyrobeno z hliníku a celková hmotnost je 580 gramů (společně s iPadem 2 je hmotnost 1 174 gramů); komunikace je zajištěna prostřednictvím technologie Bluetooth. Tablet se umístí do speciálního držáku, ve kterém drží opravdu pevně, přesvědčit se o tom můžete z ukázkového videa na webu autorů. Přenášet jej můžete v uzavřeném stavu, kdy je tloušťka jen o něco málo vyšší než u MacBooku Air. Vylepšená verze klávesnice Brydge bude navíc nabízet dvojici stereo reproduktorů, které zajisti kvalitnější přehrávání hudby a oceníte je také při přehrávání filmů.

  

S uvedením na trh se počítá v polovině října tohoto roku, podporován bude iPad 2 a „nový iPad“, původní jedničkový iPad nebude kvůli odlišné konstrukci do docku možné umístit. Součástí je také baterie (s blíže neupřesněnou kapacitou), jejíž dobíjení probíhá přes microUSB konektor; kapacitu indikuje několik miniaturních diod na boku. A pokud by vás náhodou zajímalo, kdo že je ta pěkná slečna ve videu, odkážeme vás na její Twitter.

Další informace o projektu najdete na adrese Brydge.com.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.