Domů » Bleskovky » Hliníková klávesnice Brydge: Proměňte svůj iPad v notebook

Hliníková klávesnice Brydge: Proměňte svůj iPad v notebook

Na KickStarteru se objevil velice zajímavý projekt s názvem Brydge. Jedná se o speciální příslušenství pro Apple iPad, pomocí kterého tablet snadno proměníte v notebook. Asi už tedy tušíte, že oním příslušenstvím je právě hardwarová klávesnice, která je dotažena téměř do posledního detailu a snad se s ní autorům povede uspět a uvést produkt na trh.

Tělo dílu s klávesnicí je vyrobeno z hliníku a celková hmotnost je 580 gramů (společně s iPadem 2 je hmotnost 1 174 gramů); komunikace je zajištěna prostřednictvím technologie Bluetooth. Tablet se umístí do speciálního držáku, ve kterém drží opravdu pevně, přesvědčit se o tom můžete z ukázkového videa na webu autorů. Přenášet jej můžete v uzavřeném stavu, kdy je tloušťka jen o něco málo vyšší než u MacBooku Air. Vylepšená verze klávesnice Brydge bude navíc nabízet dvojici stereo reproduktorů, které zajisti kvalitnější přehrávání hudby a oceníte je také při přehrávání filmů.

  

S uvedením na trh se počítá v polovině října tohoto roku, podporován bude iPad 2 a „nový iPad“, původní jedničkový iPad nebude kvůli odlišné konstrukci do docku možné umístit. Součástí je také baterie (s blíže neupřesněnou kapacitou), jejíž dobíjení probíhá přes microUSB konektor; kapacitu indikuje několik miniaturních diod na boku. A pokud by vás náhodou zajímalo, kdo že je ta pěkná slečna ve videu, odkážeme vás na její Twitter.

Další informace o projektu najdete na adrese Brydge.com.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. No jako dobrý no, ale u iPadu příp. v této koncepci je přeci jen dost velká díra, kurzor. Jako hezky se na tom psát může, ale když budu chtít cokoli na displeji, tak do toho nad klávesnicí šťouchat… holt tady je třeba JB no…

 2. Problém je, že to nefunguje. iOS5 nepočítá s ovládáním klávesnicí a je to paskvil. Kvalitní psaní jako na notebooku bohužel člověk s iPad + (zkoušená) BT klávesnice nedocílí. Plus čeština..

  • Tak s cestinou neni nejmensi problem, odzkouseno iPad2 + Apple Bluetooth klavesnice, cestina (jakykoliv ze systemovych jazyku) funguje korektne, stejne jako oznacovani textu, klavesove zkratky pro ovladani schranky atd. Ale je fakt, ovladani neni uplne koser, co chybi nejvic je klavesnici ovladatelny fokus nad jednotlivymi prvky, prip. prepinani mezi aplikacemi, ukonceni aplikace atd.

  • dsfsd (neregistrovaný)

   “ iOS5 nepočítá s ovládáním klávesnicí “

   Uz si ten ipad kup, at nemeles nesmysly.

 3. petr (neregistrovaný)

  Nějak nevidím rozdíl mezi tímto produktem a tímto, který představil nedávno Logitech ([odkaz]). Tedy vlastně jo – tady u toho se přes bluetooth tahají nejenom impulzy z klávesnice, ale také zvuk do stereofonních reproduktorů (nebo mi něco uniklo a repráky se připojují zvlášť?). A co magnetický proužek pro uspání/probuzení (via obal Smart Cover)?

 4. Butrus (neregistrovaný)

  Mýlíte se, Radku. Psát na iPadu s externí BT klávesnicí není problém, pokud je ovšem ta klávesnice kvalitní. Potom není rozdíl mezi notebookem nebo tímto řešením. Dokonce ani s češtinou není žádný problém. Opravdu jste to zkoušel? Myslím že ne, jinak by jste nenapsal takovou, s prominutím, kravinu.

  Nedomyšlené je pouze ovládání celého systému, iOS skutečně nelze ovládat POUZE klávesnicí.

 5. Helltronix (neregistrovaný)

  kde se to dá koupit?

  předem děkuji za odpověd

  dá se ke klávesnici připojit myš nebo to musim JB???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).