Herní mašina Razer Blade na Linuxu? Za Lambda Tensorbook zaplatíte majlant

lambda tensorbook by razer

Výrobce herních zařízení a periferií Razer je znám pro své kvalitní produkty, za které si ovšem nechá pořádně zaplatit. Jedním z nich je také herní notebook Razer Blade 15 Advanced, jehož představení potěšilo především konzervativnější hráče, kteří neměli hluboko do kapsy.

Razer x Lambda Tensorbook | The Deep Learning Laptop

Operačním systémem byla pochopitelně Windows, což některým přeci jen nemuselo vyhovovat. Proto uzavřel Razer partnerství ze společností Lambda, která vytvořila variantu s oficiálním názvem Razer x Lambda Tensorbook. Ta je na první pohled téměř identická s nejvybavenějším kouskem od Razeru, přičemž se chlubí 11. generací procesoru Intel Core i7, grafikou Nvidia RTX 3080 Max-Q, 64GB RAM, 15,6″ 1440p displejem s obnovovací frekvencí 165 Hz, 80Wh baterií, dvěma Thunderbolt 4 porty, třemi USB 3.2 Gen 2 porty typu A či bezdrátovou konektivitou v podobě Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

razer lambda 1
Razer x Lambda Tensorbook

Mezi hlavní odlišnosti oproti klasickému modelu patří jednak barva, která je stříbrná, a také předinstalovaný Linux s ovladači PyTorch, Tensorflow, CUDA a cuDNN. Tímto zařízením Lambda necílí na hráče, ale především na výzkumné pracovníky v oblasti strojového učení a umělé inteligence.

Pokud byste čekali, že přítomnost Linuxu celý stroj zlevní, jste na omylu – Lambda si za něj řekne 3 500 dolarů (cca 95 800 Kč s DPH), což se příliš neliší od klasických notebooků Razer Blade 15 Advanced.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku