TOPlist

Herní mašina Razer Blade na Linuxu? Za Lambda Tensorbook zaplatíte majlant

lambda tensorbook by razer

Výrobce herních zařízení a periferií Razer je znám pro své kvalitní produkty, za které si ovšem nechá pořádně zaplatit. Jedním z nich je také herní notebook Razer Blade 15 Advanced, jehož představení potěšilo především konzervativnější hráče, kteří neměli hluboko do kapsy.

Operačním systémem byla pochopitelně Windows, což některým přeci jen nemuselo vyhovovat. Proto uzavřel Razer partnerství ze společností Lambda, která vytvořila variantu s oficiálním názvem Razer x Lambda Tensorbook. Ta je na první pohled téměř identická s nejvybavenějším kouskem od Razeru, přičemž se chlubí 11. generací procesoru Intel Core i7, grafikou Nvidia RTX 3080 Max-Q, 64GB RAM, 15,6″ 1440p displejem s obnovovací frekvencí 165 Hz, 80Wh baterií, dvěma Thunderbolt 4 porty, třemi USB 3.2 Gen 2 porty typu A či bezdrátovou konektivitou v podobě Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

razer lambda 1
Razer x Lambda Tensorbook

Mezi hlavní odlišnosti oproti klasickému modelu patří jednak barva, která je stříbrná, a také předinstalovaný Linux s ovladači PyTorch, Tensorflow, CUDA a cuDNN. Tímto zařízením Lambda necílí na hráče, ale především na výzkumné pracovníky v oblasti strojového učení a umělé inteligence.

Pokud byste čekali, že přítomnost Linuxu celý stroj zlevní, jste na omylu – Lambda si za něj řekne 3 500 dolarů (cca 95 800 Kč s DPH), což se příliš neliší od klasických notebooků Razer Blade 15 Advanced.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku