Hackerům se povedl husarský kousek. Napadli Putinovy tiskárny

hacker code security

Hackerská skupina GhostSec, která spadá pod hnutí Anonymous, se v minulém týdnu pochlubila získáním přístupu k několika stovkám ruských vládních i vojenských tiskáren. Na nich začali tito virtuální válečníci tisknout následující text: „Toto není vaše válka. Toto je válka vaší vlády. Lžeme našim bratrům a sestrám. Vojáci z některých jednotek si myslí, že jedou na cvičení, ale později narazí na krvelačné Ukrajince, kteří se chtějí pomstít za zničení jejich země způsobené Putinovými loutkami. Někteří si myslí, že účastí na invazi vstoupí do historie, udělají ze světa lepší místo. Bratři, otevřete oči. Sláva Ukrajině! Bůh žehnej Ukrajincům a Rusům. Nechte ruskou vládu zažít, co Ukrajinci zažívají každým dnem.“hacker_anonymous_unsplashNepřehlédněte

Anonymous vyhlásili válku Putinovi. Příběh tohoto hnutí je fascinující

O tom, že válka již dávno neprobíhá jen na bitevním poli, ale také v kyberprostoru, není pochyb. Nedávno se samotnému hnutí Anonymous podařil husarský kousek v podobě odtajnění obrovského množství dokumentů ruského cenzurního úřadu. Za zmínku v této souvislosti stojí také četné DDoS útoky na webové stránky ruské vlády nebo převzetí kontroly nad ruskými špionážními satelity. Jedním z hojně zmiňovaných úspěchů hackerů je i přerušení vysílání ruské státní televize a nahrazení propagandy vysíláním z Ukrajiny.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku