Domů » Články » Groundsurf: Neobvyklé vozítko ovládané přes HTC Touch

Groundsurf: Neobvyklé vozítko ovládané přes HTC Touch

SurfboardObčas je potřeba trochu si odpočinout od běžných článků a zpestřit si čtení něčím méně obvyklým, a přesně to má za úkol dnešní článek. Groundsurf je neobvyklé vozítko, které tak trochu připomíná skateboard, pohyb ale zajišťuje vestavěný elektromotor. Jedná se o nenápadnou trojkolku, se kterou se bude velice brzy možné prohánět po městských ulicích. O podobných strojích bylo již na internetu napsáno spousty, Groundsurf je ale přesto něčím výjimečný, jeho kouzlo tkví v ovládání.

Rychlost jízdy totiž určujete pomocí mobilního telefonu vybaveného Bluetooth modulem. Přes Bluetooth se jednotlivé příkazy přenášejí do řídící jednotky Groundsurfu, který ihned reaguje. Autoři ovládání demonstrují na Pocket PC HTC Touch, které je díky vylepšenému displeji na tyto úkony jako dělané. Možná si říkáte, proč výrobce ovládání neprezentoval například na iPhonu, který je navíc v U.S.A daleko populárnější. Touch zvítězil díky operačnímu systému Windows Mobile, pro který je napsání ovládací aplikace velice snadné. Pro iPhone by to nebylo nemožné, ale přece jenom by vytvoření takové aplikace bylo daleko větším oříškem.

-

Řízení Groundsurfu je opravdu jednoduché. Pokud chcete přidat rychlost, jednoduše táhnete prstem po displeji směrem nahoru. Pokud chcete zpomalit, stačí rychlý pohyb prstem dolů. Zatáčení již přes telefon neprovádíte, pro změnu směru ale stačí, stejně jako na skateboardu, přitlačit chodidly na tu stranu, kam chcete zatáčet. Je škoda, že stránky výrobce zatím příliš informací nenabízejí, chybí bohužel i nějaké ukázkové video.

-
Kterým směrem pojedeme?

Za tímto neobvyklým přibližovadlem stojí kalifornská firma a Gordon & Smith plánované uvedení na trh bylo stanoveno na jaro příštího roku. Cena se bude pohybovat mezi 1770-2040 USD, nejedná se tedy nijak levnou záležitost. Výrobce má dokonce v plánu prodat v příštím roce až 10 000 kusů. Řídící aplikace pro Windows Mobile by měla být k dispozici velice brzy, a později by měl být software dostupný i pro konkurenční platformy. Myslíte, že má šanci na úspěch?

Další informace naleznete na oficiálním webu Groundsurfu – groundsurf.com.

Zdroj: MoDaCo

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Za 40 000,- kc se radsi budu vozit taxikem…

  2. no uprimne radeji windowsi BSOD o kterou se zastavim, nezli linuxovy kernel panic ktery …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).