Domů » Bleskovky » Gorilla Glass ochrání mobilní fotoaparáty. Poskytne kvalitnější snímky a vyšší odolnost

Gorilla Glass ochrání mobilní fotoaparáty. Poskytne kvalitnější snímky a vyšší odolnost

Společnost Corning našla další odbytiště pro svá odolná skla Gorilla Glass. S nimi se nejčastěji setkáváme u smartphonů, najdeme je ale i na větších či menších úhlopříčkách. Před třemi lety jsme se dočkali speciálních skel Gorilla Glass DX a DX+ pro chytré hodinky a náramky, nyní má Corning s těmito skly jiné úmysly.

Gorilla Glass DX jako ochrana čočky fotoaparátu

Se sklíčky Gorilla Glass se budeme nově setkávat na zadních stranách smartphonů, konkrétně nad čočkami fotoaparátů. Corning tvrdí, že se jedná o novou kategorii odolných skel, byť podle názvu odhadujeme, že se jedná o podobná (ne-li totožná) skla, jaká jsou již tři roky používána v nositelné elektronice. Při jejich vývoji byl kladen největší důraz na co nejvyšší propustnost světla a odolnost proti odleskům, což jsou pro čočky fotoaparátů pozitivní vlastnosti.

Corning® Gorilla® Glass with DX/DX+ for Mobile Device Camera Lens Covers

Podle inženýrů z Corningu mají skla Gorilla Glass DX a DX+ zajistit až 98% propustnost světla, díky čemuž mají být snímky prosvětlenější a kvalitnější. Druhým benefitem pak má být minimalizování odrazů, které mohou vést na fotografiích k výskytu světelných „duchů“.

Poslední výhodou skel Gorilla Glass pak má být jejich odolnost vůči poškrábání, která se má podle Corningu velmi přibližovat odolnosti safírových skel.

Podle informátora Ice Universe by měla skla Gorilla Glass DX a DX+ chránit jako první fotoaparáty od Samsungu, pravděpodobně chystané „ohýbačky“ Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).