Domů » Bleskovky » Gorilla Glass DX a DX+: nová tvrzená skla pro nositelnou elektroniku

Gorilla Glass DX a DX+: nová tvrzená skla pro nositelnou elektroniku

Společnost Corning dnes představila nová odolná skla Gorilla Glass 6 pro smartphony, novinkou jsou ale i skla Gorilla Glass DX a DX+ pro nositelnou elektroniku. Spíše než zlepšení fyzické odolnosti se výrobce nejvíce soustředil na snížení odrazivosti.

Odrazivost má být až o 75 procent nižší a kontrast o 50 procent vyšší, což se má pozitivně projevit na výdrži zařízení na jedno nabití; k překonávání ostrého světla nebude nutné výrazně zvyšovat jas. Zatímco Gorilla Glass DX má nabídnout základní ochranu srovnatelnou se současnými tvrzenými skly, tvrdost skla DX+ se má blížit safíru a jiným luxusním alternativním materiálům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).