GoPro Hero 10 Black: nejoblíbenější akční kamera se dočkala nového čipu i užitečných funkcí

GoPro Hero 10 02

GoPro dnes představilo nový model populární akční kamery s označením GoPro Hero 10 Black. Mezi hlavní výhody patří nový procesor, který umožní snímání videa s vyšší snímkovou frekvencí, vylepšená stabilizace nebo automatický upload videí během nabíjení kamery.

Dvojnásobná frekvence i nový procesor

Hero 10 v mnoha případech nabízí dokonce dvojnásobnou snímkovou frekvenci oproti Hero 9. Zvládá 5,3K rozlišení při 60 FPS, 4K při 120 FPS a 2,7K při 240 FPS. Předchozí generace Hero 9 nabídla 240 FPS pouze v případě Full HD rozlišení, jedná se tedy o značné vylepšení především pro zpomalené záběry.

GoPro: Introducing HERO10 Black — Speed with Ease

Za těmito změnami stojí nový procesor GP2, který vystřídal starší GP1. Ten je v kamerách GoPro osazen už od řady Hero 6 Black. Díky novému čipu se dočkáme také mnohem rychlejších reakcí dotykového displeje nebo pokročilého zpracování videa, například v podobě lepší eliminace šumu.

GoPro i nadále pokračuje ve svých snahách nalákat co nejvíce uživatelů k předplatnému, v rámci kterého dostanete slevu na nákup kamery (100 USD u modelu Hero 10 Black), přístup do programu pro výměnu poškozených kamer a nyní nově také možnost přímého uploadu videí do cloudu při nabíjení. Cena předplatného je 5 USD za měsíc nebo 50 USD za rok (v přepočtu asi 100 Kč a 1 000 Kč bez DPH). GoPro Hero 10 Black si můžete už nyní objednat na některých českých e-shopech za cenu 13 990 Kč.

Pokud nebudete chtít platit poplatky za předplatné, i tak bude s novou kamerou bezdrátový přenos videa do telefonu o 30 % rychlejší. K dispozici zůstává i nadále možnost přenosu pomocí kabelu.

GoPro Hero 10
GoPro se snaží nalákat co nejvíce uživatelů ke svému předplatnému

Další vylepšení

Kromě již zmíněného přináší Hero 10 Black ještě několik méně významných vylepšení. Jedná se například o lepší vyrovnávání horizontů, které ale bude fungovat pouze u nižších rozlišení a frekvencí (max. 4K/60 FPS nebo 2,7K/120 FPS a Full HD/120 FPS).

Funkce pro vyrovnání horizontu

Focení statických snímků nyní probíhá v rozlišení 23 MPx namísto původních 20 MPx. Vylepšení se dočkala také stabilizace HyperSmooth, kterou je nyní možné použít i při živém streamování videa. Tato funkce bude ale opět pouze pro předplatitele.

GoPro Hero 10 03
GoPro Hero 10 Black a příslušenství

Objektiv kamery by měl nyní lépe odpuzovat vodu i odolávat poškrábání, navíc zůstává odnímatelný. Příjemnou zprávou na závěr je, že většina příslušenství k Hero 9 by měla být kompatibilní i s Hero 10.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku