Goophone I5 s Androidem 4.0: iPhone 5 „from China with Love“

Je všeobecně známým faktem, že v Číně se kopíruje „o sto šest“, místy i o sto sedm. Naprosto pochopitelně pak jeden z nejprodávanějších telefonů současnosti – Apple iPhone 5, má v čínských obchodech desítky nejrůznějších napodobenin. Nutno ale podotknout, že většina z těchto přístrojů je v praxi téměř nepoužitelná, najdou se však i pravidla potvrzující výjimky a jednou z nich je právě Goophone I5. Pod tímto neznámým názvem se skrývá poměrně slušně vybavený přístroj.

    

Z obrázku to sice není patrné, nicméně vězte, že operačním systémem se stal Android 4.0 s vlastní uživatelskou nádstavbou, která kopíruje právě vzhled iOS. Mezi další specifikace patří quad-core procesor NVidia Tegra 3 (1,4 GHz) či 1 GB operační paměti RAM. Zmínit dále můžeme čtyřpalcový displej IPS displej s HD rozlišením 720 x 1280 px, 16/32 GB vnitřní paměti, Bluetooth 2.1, WiFi, 8Mpx fotoaparát, podporu 3G sítí a GPS. Slot na paměťové karty bohužel chybí.

 

První várky Goophone I5 již byly vyprodány, další by měly být naskladněny dnes. Pokud se vám tento slušně vybavený klon iPhone 5 s Androidem líbí, připravte si 300 USD (zhruba 5 800 Kč bez DPH a cla).

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku