Domů » Bleskovky » Spekulace: Google zvažuje vlastní ARM čipy, zatím ale pouze pro servery

Spekulace: Google zvažuje vlastní ARM čipy, zatím ale pouze pro servery

Budovat vlastní serverové farmy v minulosti nebylo tolik náročné jako dnes. Vzhledem k tomu, do jakých rozměrů narostly služby společností jako jsou Google, Facebook, Vimeo a další. Většina gigantů již vyvinula vlastní řešení pro zlepšení výkonu a spolehlivosti serverových služeb, avšak při zachování optimálních nákladů. Google nyní zkouší posunout tento proces ještě dále a má v plánu navrhovat vlastní čipy.

Podle agentury Bloomberg zvažuje Google navrhnout vlastní procesor pro servery postavený na technologii ARM. To určitě není potěšující zpráva pro Intel, vzhledem k tomu, že Google je pátým největším zákazníkem. Největší výhodou procesorů postavených na technologií ARM je nižší spotřeba a takže jich Google může nasadit více namísto klasického řešení od Intelu. Zároveň by Google získal větší nezávislost a lépe si přizpůsobil hardware vlastním potřebám. 

Pro mobilní zařízení není tento krok sám o sobě příliš důležitý, ale je docela možné, že v budoucnu Google využije zkušenosti z tvorby serverových čipů pro návrh vlastního procesoru určeného pro zařízení s Androidem, podobně jako to dělá Apple.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments