Google zůstává věrný Samsungu. 2. generace čipsetu Tensor bude opět z Jižní Koreje

google tensor cipset cip chipset procesor

Nedostatek čipů stále sužuje trh a najít spolehlivého dodavatele této kriticky důležité komponenty není jednoduchý úkol ani pro velké technologické společnosti. Tuto otázku museli řešit také v Googlu, který hledal výrobce pro svou druhou generaci čipsetu Tensor. Ten se má objevit v chystaných smartphonech Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Podle serveru Naver už má společnost z Mountain View o svém partnerovi v této záležitosti jasno.

Druhá generace Tensoru postavená na 4nm výrobní technologii bude opět vyrobena korejským čebolem Samsungem, který pro Google vyrábí už jeho první generaci pro Pixel 6. K výrobě čipsetu by měla údajně být použita technologie PLP, která čipy vyřezává z obdélníkového panelu, čímž snižuje výrobní náklady. Samsung pravděpodobně také s Googlem vyjednává možnost výroby i dalších křemíkových produktů, které by měly být použity například v autonomních vozidlech Waymo.Pixel 7 2Nepřehlédněte

Google neuhlídal prototypy Pixelů 7. Objevily se na eBay

Otázkou ale zůstává, zda se Google rozhodl pro Samsung vědomě, nebo na něj zkrátka nezbyla jiná možnost. První generace Tensoru nedopadla úplně nejlépe a nejeden uživatel se potýkal s problémy a vysokou náročností na baterii. Doufejme, že Samsung se ze svých chyb poučil a následník dopadne o poznání lépe.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku