TOPlist

Google zařízl vývoj notebooků Pixelbook, vývojový tým byl rozpuštěn

pixelbook by google canceled nahled

Operační systém ChromeOS není v našich končinách příliš rozšířený, avšak za velkou louží se jedná o populární alternativu k cenově dostupným notebookům s Windows. Vlajkovou lodí systému byly Pixelbooky přímo od Googlu, které se těšily velmi pozitivnímu hodnocení novinářské obce. V příštím roce měl světlo světa oficiálně spatřit nový přírůstek, avšak Google má podle všeho jiné plány.

Pixelbook se dalšího pokračování od Googlu nedočká

Jak upozornil server The Verge, chystaný Pixelbook pro rok 2023 byl zrušen a celý tým zodpovědný za jeho vývoj byl rozpuštěn. I když byl Pixelbook ve vývoji poměrně dlouho, padl za oběť úsporným snahám firmy z Mountain View. Na vývojářské konferenci I/O začátkem tohoto roku přitom šéf hardwarové divize Rick Osterloh tvrdil, že Google plánuje výrobu a vývoj Pixelbooků i v budoucnu. Jak se zdá, toto tvrzení bylo poněkud optimistické.person using black laptop computerNepřehlédněte

Chrome OS Flex přichází. Promění váš starý počítač v Chromebook

Kromě snahy snížit náklady pravděpodobně stojí za ukončením vývoje Pixelbooků také změna celého trhu. Od roku 2017, kdy Google poprvé vyrobil svůj první a také nejvybavenější stroj s ChromeOS, se celý segment výrazně proměnil. Je tedy možné, že internetový gigant už necítí potřebu rostoucímu trhu pomáhat vlastním zařízením.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku