Domů » Bleskovky » Google zaplatí Applu 3 miliardy dolarů. Důvod vás (ne)překvapí

Google zaplatí Applu 3 miliardy dolarů. Důvod vás (ne)překvapí

Investiční společnost Bernstein rozeslala svým klientům zprávu o tom, že Google má v letošním roce zaplatit společnosti Apple přibližně 3 miliardy dolarů, aby zůstal výchozím vyhledávačem ve webovém prohlížeči Safari na iPhone a iPad. Jedná se o trojnásobek částky, kterou Google zaplatil za stejná licenční práva před třemi lety.

Otázkou však zůstává, zda Google tak vysokou částku zaplatí. V současné době si mohou uživatelé iPhone a iPad změnit výchozí vyhledávač v nabídce Nastavení → Safari → Vyhledávač. Vedle Google je v nabídce ještě Yahoo, Bing a DuckDuckGo.

Google byl vždy výchozím vyhledávačem na zařízeních s nakousnutým jablkem ve znaku. Ostatní aplikace jako YouTube a Google Mapy byly v iOS předinstalované do verze 5. V iOS 6 už z domovské stránky tyto aplikace zmizely, ale uživatelé si je stále mohou stáhnout zdarma z App Store.

Michaela Brázdilová

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).