Domů » Bleskovky » Google vydal velkou aktualizaci kancelářských aplikací pro iOS: Jaké změny přinášejí?

Google vydal velkou aktualizaci kancelářských aplikací pro iOS: Jaké změny přinášejí?

Google včera vydal velkou aktualizaci pro kancelářské aplikace sloužící k úpravu dokumentů pro platformu iOS. Doposud bylo možné užívat aplikace Google Docs na úpravu textových dokumentů a Google Sheets na práci s tabulkami. Nově přibyla aplikace Google Slides, která umožňuje tvořit prezentace podobné Powerpointu. Google se snaží vyrovnat tvrdé konkurenci Office řešení na platformě pro jablečná zařízení, kde je možné využívat bezplatné iWorks přímo od Applu, nebo Microsoft Office ve formě předplatného Office 365, bez kterého je možné využít aplikace pouze k prohlížení a konvertování dokumentů.

 

Velkou změnou je, že po poslední aktualizaci mohou aplikace od Googlu rovnou upravovat dokumenty Microsoft Office bez nutnosti konvertování do jiného formátu, jako tomu bylo doposud, případně bylo nutné využít dnes již déle neaktualizovanou aplikaci Quick Office. Díky Google Drive jsou soubory synchronizovány mezi více zařízeními, včetně webového rozhraní. Můžete tedy vytvořit na počítači dokument v Powerpointu a pokračovat v jeho editaci na cestě v iPadu.

 
Na iOS jsou dnes tři propracovaná řešení na práce s kancelářskými dokumenty

Apple sice stále zdarma nabízí iWorks, ale používají vlastní formát a jejich propojení s počítači s Windows také není zrovna ukázkové, vzhledem k tomu, že iCloud je dostupný pro práci s dokumenty pouze ve webovém rozhraní. Nejlépe provedené jsou aplikace přímo od Microsoftu, ale zde je nutné pro editaci souborů platit měsíčně minimálně 170 Kč, případně 1700 Kč ročně. Google tedy jako jediný nabízí zdarma multiplatformní řešení.

David Podzimek

5 komentářů

 1. A vida, článek o iOS, ačkoli jen díky Google?:-D

  • WOPIC (neregistrovaný)

   Proč psát o iOS když je to systém který funguje …

  • Borec (neregistrovaný)

   Aby nefungoval, když se ladí jen pro jeden telefon a jedno rozlišení. Jó ladit ho vývojáři v iJapku na stovky zařízení, to by jim to lagovalo panečku :)

  • Borec (neregistrovaný): Aktuální iOS verze je vydávána na 3 generace iPhone, iPad, iPad mini a iPod Touch.

 2. Petr (neregistrovaný)

  Aktualizaci vítám.

  Opravdu jediná multiplatformní free aplikace, jež mi umožňuje editaci a opětovné uložení dokumentu do GDrive.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).