Domů » Bleskovky » Google uvolnil pro vývojáře 64bitový Android L emulátor

Google uvolnil pro vývojáře 64bitový Android L emulátor

Google udělal pro vývojáře takovou malou předvánoční nadílku a uvolnil emulátor nové verze systému Android L. Ten jim má pomoci optimalizovat své aplikace pro 64bitovou verzi tohoto systému, má to však jeden malý háček – 64bitový emulátor lze spustit pouze na 32bitových (x86) Intel čipech.

Společnost se na svém oficiálním Google+ kanálu nechala slyšet, že 64bitová verze systému umožní vývojářům využít větší podíl paměti, registrů a instrukčních setů. Drtivá většina zařízení s Androidem je poháněna ARM procesory a zatím bohužel není známo, kdy bude emulátor dostupný i pro tuto architekturu. Android L emulátor si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

6 komentářů

 1. zeby som to pustil potom na ASUSe

 2. Refael (neregistrovaný)

  K čemu je vlastně dobrá 64bit.verze Androida a jaké má mít přednosti oproti 32bit.verze?

  • НКВД (neregistrovaný)

   64bit Linuxove jadro v Androidu dokaze adresovat vice nez 4GB RAM bez PAE ( zatim nevyuzito, ale v lepsich tabletech asi brzy ), taktez procesy bezici pod 64bit Linuxem dokazi adresovat vice pameti a pouzivat delsi retezce. Tam, kde se zatim dostane uzivatel a co muze spustit uzivatel si ale nedovolim rict, ze to bude mit vetsi vliv nez 0.5% . Doba 64bitu v telefonu ale prijde, tak treba uz proto na tom pracuji, aby to pak bylo pro ostre nasazeni uz stabilni

 3. Refael (neregistrovaný)

  Díky NKVD.

 4. pedro (neregistrovaný)

  Zeby o5 inspirace jablickem?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).