Google Street View vás na hřbetu velblouda dostane do pouště Liwa

Google Streetview už se dávno nesoustředí pouze na ulice a snaží se své uživatele alespoň prostřednictvím jejich monitorů dostat na zajímavé kouty Země. Na zvlášť nedostupná místa, kam by se vozítko Googlu nedostalo, musel jít, šplhat či plavat člověk s velkým 360° fotoaparátem. Google ale chtěl zmapovat i poušť Liwa ve Spojených Arabských Emirátech a na pomoc si vzal tentokrát velblouda.

Zajímavé je ale i to, že Google mohl s velbloudem poslat lidského průvodce, který by jej vedl vybranou trasu, nicméně velbloud vyrazil do pouště zcela sám jen s kamerou na hrbu. Google své rozhodnutí odůvodnil tak, že chtěl, aby byla trasa velblouda naprosto přirozená a aby diváci u obrazovek měli pocit, jako by sami bloudili pouští na zádech velblouda.

Pokud i vy chcete takový virtuální výlet podniknout, přejděte na tento odkaz.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

3 komentáře

  1. Piotr (neregistrovaný)

    “Zajímavé je ale i to, že Google mohl s celbloudem poslat lidského průvodce, který by jej vedl vybranou trasu, nicméně velbloud vyrazil do pouště zcela sám jen s kamerou na hrbu.”

    Kliknu na odkaz a tam vede velblouda nějaký týpek… zajímavé :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *