Domů » Bleskovky » Google Street View vás na hřbetu velblouda dostane do pouště Liwa

Google Street View vás na hřbetu velblouda dostane do pouště Liwa

Google Streetview už se dávno nesoustředí pouze na ulice a snaží se své uživatele alespoň prostřednictvím jejich monitorů dostat na zajímavé kouty Země. Na zvlášť nedostupná místa, kam by se vozítko Googlu nedostalo, musel jít, šplhat či plavat člověk s velkým 360° fotoaparátem. Google ale chtěl zmapovat i poušť Liwa ve Spojených Arabských Emirátech a na pomoc si vzal tentokrát velblouda.

Zajímavé je ale i to, že Google mohl s velbloudem poslat lidského průvodce, který by jej vedl vybranou trasu, nicméně velbloud vyrazil do pouště zcela sám jen s kamerou na hrbu. Google své rozhodnutí odůvodnil tak, že chtěl, aby byla trasa velblouda naprosto přirozená a aby diváci u obrazovek měli pocit, jako by sami bloudili pouští na zádech velblouda.

Pokud i vy chcete takový virtuální výlet podniknout, přejděte na tento odkaz.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.