Domů » Bleskovky » Google sjednocuje úložiště pro GMail a Drive: 15 GB prostoru pro všechny

Google sjednocuje úložiště pro GMail a Drive: 15 GB prostoru pro všechny

Google v loňském roce přišel se službou Google Drive, která byla aktualizací starší Google Docs. Uživatelům bylo dostupných 5 GB prostoru v úložišti, kde bylo možné uchovat dokumenty a další data, paměť sdílely i služby Picasa a Google+. Vedle tohoto úložiště stál GMail, který stále nabízel kapacitu 10 GB. Nyní Google sjednocuje prostor všech svých produktů, což dělá Google Drive více použitelný pro řadu uživatelů.

 

Pro všechny je teď dostupných 15 GB prostoru na všechny služby a využití je na uvážení každého. Pokud nemáte mnoho dat v GMailu, stává se Google Drive jednou z možností s nejvyšší kapacitou při volbě bezplatného cloudového úložiště. S touto změnou došlo i k jedné méně pozitivní aktualizaci, zmizel nejlevnější plán pro rozšíření kapacity, který nabízel za padesát korun ročně kapacitu 25 GB, nejnižší paušál je nyní 100 GB za necelých sto korun. Na mém účtu se tato změna zatím neprojevila, ale její nástup můžeme očekávat v nejbližší době.

David Podzimek

5 komentářů

 1. d456 (neregistrovaný)

  Kdo by platil padesát korun měsíčně za 25 GB když 15GB je zadarmo?

 2. jdr79 (neregistrovaný)

  Google Apps mají 30 GB …. [odkaz]

 3. Vzhledem k tomu, jakým tempem google ruší své mnohdy i velmi populární služby, soubory mu opravdu svěřovat nehodlám..

 4. wil-m (neregistrovaný)

  nejsou náhodou data uložená na Drive majetkem firmy Google?

  • David Podzimek

   stejné je to na SkyDrive i iCloud (myslím)…nejsem si jistý jak to má Dropbox.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).