Google si rýpnul do Applu ohledně budoucnosti SMS. A rovnou nabídl pomocnou ruku

messages google 2

Již delší dobu se hovoří o tom, že standard RCS (Rich Communication Services) by mohl být „další velkou věcí“ ve světě chytrých telefonů. Zatímco dříve se o prosazení nového standardu, který má za cíl nahradit zastaralé SMS, snažily různé velké společnosti po vlastní ose, výraznější posun nastal ve chvíli, kdy se do celé záležitosti vložil Google a ustanovil RCS jako výchozí řešení posílání zpráv ve své aplikaci.

Na řadě jsou nyní operátoři, přičemž ve Spojených státech je Google s těmi největšími již domluvený na implementaci v příštím roce. Logickou zastávkou je tak největší konkurent v podobě společnosti Apple. Redaktoři serveru The Verge Apple několikrát v minulosti na toto téma kontaktovali, nicméně ani jednou se gigant z Cupertina nevyjádřil.

Viceprezident Googlu Hiroshi Lockheimer si do svého konkurenta ohledně implementace RCS trochu „rýpnul“. Ve svém tweetu nabídl „pomoc všem lidem, kteří tuto situaci zvládnou napravit“. Ačkoli Apple výslovně nejmenoval, z kontextu je poměrně jasné, že má na mysli právě velkého rivala Googlu.

Apple je hlavní brzdou standardu RCS

Hlavní výhodou RCS oproti klasickým SMSkám je zobrazení informace, že protistrana právě píše zprávu, lepší skupinové konverzace, bohatší a větší multimediální zprávy, a především podpora pro koncové šifrování. Nicméně dokud Apple k podpoře standardu RCS nepřistoupí, bude jeho popularita růst jen pomalu. A sluší se také dodat, že Apple zatím nemá příliš mnoho důvodů RCS do iOS integrovat kvůli iMessage, nicméně kdo ví, třeba se v některé z dalších verzí operačního systému skutečně dočkáme.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku