Domů » Bleskovky » Google Zprávy dostávají koncové šifrování. Poradíme, jak je aktivovat

Google Zprávy dostávají koncové šifrování. Poradíme, jak je aktivovat

Chatovací aplikace v posledních letech notně zvýšily snahy o zabezpečení zpráv svých uživatelů. Koncové šifrování je dnes už takřka standardem jak u malých platforem, tak u velkých hráčů. Zatímco někteří jsou v tomto ohledu stále trochu pozadu, jiní na zavedení této funkce do praxe usilovně pracují.

zpravy google 1

Nyní se do šifrovaného klubu přidává Google se svou aplikací Zprávy. Koncové šifrování oznámil Google u své populární aplikace už v loňském roce, nicméně až nyní se funkce dostává z betaverze ke všem uživatelům. Pro aktivaci šifrování je potřeba povolit funkci chatu v nastavení, která umožňuje posílat zprávy přes internet. Skrze standardní SMS či MMS koncové šifrování bohužel fungovat nebude.

Send messages securely with end-to-end encryption in Messages on Android

Šifrování se po zapnutí bude vztahovat na všechny zprávy, soubory a jiná média, která zašlete přes aplikaci Zprávy. Bohužel se prozatím koncové šifrování netýká skupinových chatů.

Zprávy
Cena: zdarma

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Když už píšete, že poradíte, tak člověk očekává nějaký slovní návod a screenshoty. Prostě zas další skvěle odvedená práce, pane redaktore.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).