Google si došlápl na alternativního YouTube klienta Vanced. Ten brzy úplně skončí

YouTube Vanced

Videa na YouTube nemusíte sledovat pouze skrze oficiální aplikaci Googlu, ale lze využít také alternativní klienty. Jeden z těch nejpopulárnějších YouTube Vance se stal trnem v oku giganta z Mountain View, který jeho vývojářům pohrozil skrze své právnické oddělení. Hrozba soudu zabrala, neboť YouTube Vanced v nejbližších dnech skončí. „Byli jsme požádáni, abychom odstranili všechny zmínky o YouTube, změnili logo a odstranili všechny odkazy související s produkty YouTube,“ řekl zástupce Vanced pro server The Verge.

Vanced je oblíbená androidí aplikace třetí strany pro YouTube, a to zejména proto, že umožňuje blokovat všechny videoreklamy a přehrávání na pozadí bez nutnosti aktivace předplatného Premium. Vanced také nabízí plnohodnotný tmavý režim, což ocení především majitelé telefonů s AMOLED displeji a příznivci přizpůsobení, která nejsou v rámci oficiální YouTube aplikace k dispozici.

Populární aplikace YouTube Vanced oficiálně končí

Všichni, kteří využívají aplikaci YouTube Vanced, tak budou moci činit i nadále. Během několika dní však dojde k odstranění odkazů na její stažení, takže budoucí zájemci už budou mít smůlu. Nejvíce to bude patrně mrzet majitele chytrých telefonů od Huawei bez služeb Google, pro které bylo YouTube Vanced nejsnadnějším způsobem, jak sledovat videa z YouTube.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku