Google protlačí reklamy přímo do Androidu. V Česku možná už příští rok

glance google reklamy android

Poté, co Apple v červnu oznámil přepracovanou zamykací obrazovku v aktualizaci iOS 16, chopil se změn i Google. Do operačního systému Android zavede službu Glance, která částečně supluje Zprávy Google, tedy souhrn zpravodajství, ale zároveň přímo na vašem telefonu vytváří inzertní prostor. Ano, slyšíte správně, reklamy brzy zamíří přímo na zamknutou obrazovku vašeho androidového smartphonu.

Glance již dobře znají v Asii. Nyní Google oznamuje, že v průběhu příštích dvou měsíců zamíří i na zařízení ve Spojených státech amerických. Podle anonymního zdroje serveru TechCrunch by se Glance měl objevit na zatím nespecifikovaných modelech výrobců Xiaomi, Samsung, Realme, Oppo, Vivo a Motorola. Tedy alespoň na telefonech těchto značek služba již funguje v Asii. V Americe bude oficiální seznam pravděpodobně ještě upřesněn, z vyjmenovaných tam totiž mobilní telefony prodává pouze Samsung a Motorola.

Co je ale nejdůležitější, dočkají se pravděpodobně i lidé v Česku, respektive po celé Evropě. Start-up Glanc, do kterého Google mohutně investoval, má totiž v plánu během příštích let ještě víc rozšířit svou působnost. Z hlediska toho, jak služba vlastně funguje, nejde o žádnou aplikaci, kterou byste mohli smazat. Naopak půjde o pevnou součást operačního systému.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku