Google Překladač pro Android už umí překládat offline

Google aktualizoval aplikaci Google Translate (Překladač), prozatím jen na Android. Hlavní novinkou je možnost ukládat slovníky offline. Nová verze je již dostupná na Google Play a později by se měla objevit aktualizace i pro platformu iOS.


Novinky v aktualizaci

K dispozici máte 50 jazyků, které můžete stáhnout pro offline používání. Ke stažení stačí v kontextovém menu vybrat položku „Offline jazyky“ a ukáží se vám všechny dostupné. Pro překlad je vždy nutné stáhnout oba jazyky, které plánujete užívat.

Přidání offline podpory není typické pro společnost jako Google, která dlouhodobě vše směřuje na web a online služby. Google přiznává, že offline model je méně obsáhlý než online ekvivalent, ale stále splní svůj účel. Zvlášť při cestách do zahraničí, kdy může nastat problém s připojením.

Mnoho uživatelů má internet běžně dostupný, ale když cestujeme do zahraničí, se svým telefonem nebo tabletem, můžeme se nyní spolehnout na Google Translate. Bez nutnosti WiFi hotspotu nebo drahého roamingu. Google v této verzi stále podporuje Android Gingerbread (2.3), na kterém běží více než 40 procent telefonů s Androidem. Součástí aktualizace je i podpora překladu textu z vertikálního obrázku vyfoceného fotoaparátem pro čínštinu, korejštinu a japonštinu.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku