Domů » Bleskovky » Google představil vlastní platební kartu, dočkáme se expanze do Evropy?

Google představil vlastní platební kartu, dočkáme se expanze do Evropy?

Google dnes oficiálně představil vlastní platební kartu, o které se již velmi dlouho spekulovalo. Jedná se o debetní kartu, kterou moc dobře znáte a pravděpodobně ji máte v peněžence. Od ní se také prakticky neliší, pouze na ní naleznete logo Google namísto banky. Platební limit na den je pět tisíc dolarů a může jí získat kdokoliv žijící ve Spojených státech.

 

Google zatím neoznámil, jestli plánuje expanzi i do dalších oblastí. Pokud bychom o tom měli spekulovat, tak se u nás dočkáme za dlouho, vzhledem ke složitosti evropského bankovního systému. Karta je vázána na účet Google Wallet a můžete na něj převést peníze z klasického bankovního účtu. Samozřejmostí je, že Google tak bude mít údaje o všech transakcích, které provedete, což byla doposud výsada bank a obchodní řetězce pro tyto informace běžně využívají klientské karty. Co na tuto novinku říkáte? Používali byste platební kartu Googlu, kdyby v naší zemi byla dostupná?

David Podzimek

5 komentářů

  1. Vše záleží na podmínkách úvěrování, ale obecně kupovat si něco na dluh je blbě.

  2. Misha kulicka

    V článku se píše o debetní kartě, nikoliv kreditní.

  3. Tak když bych už nepotřeboval banku jako takovou tak proč ne. Google je super a byl bych u něj hned :D

  4. Hlavne Google Wallet a jeho NFC platby NEvazane na SIM – vse resi primo mobil!

    Uz aby to u nas bylo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).