Domů » Bleskovky » Google představil nové obroučky pro Google Glass s podporou dioptrických skel

Google představil nové obroučky pro Google Glass s podporou dioptrických skel

Pokud se vám dosud nelíbil design brýlí Google Glass nebo vám chyběla možnost zvolit si dioptrická skla, abyste tyto brýle mohli používat skutečně jako brýle, Google nyní toto nedostatky odstraňuje díky nově představeným obroučkám, které si mohou pořídit současní majitelé edice Explorer.

Nové rámečky tvoří ucelenou řadu Titanim Collection a jsou k dispozici ve čtyřech variantách – Thin, Curve, Bold a Split. Všechny varianty jsou vyrobeny z lehkého a přitom pevného titanu, stejně jako původní rám. Do těchto obrouček lze zasadit dioptrická skla, lze na ně také nasadit nově představené kryty proti slunci – Classic a Edge.

Jelikož jako základ slouží modul z původních Google Glass včetně baterie, která je umístěna za uchem, je jedna nožička brýlí delší. Modul je k rámečkům připevněn šroubky a proto není jednoduchá jeho demontáž v případě, že byste chtěli používat pouze rámeček se skly jako klasické dioptrické brýle.

   
Obroučky Thin

 
Obroučky Curve

   
Obroučky Bold

   
Obroučky Split

Nové obroučky budou k dispozici v pěti barvách za vysokou cenu 225 USD (4 500 Kč), sluneční skla pak stojí dalších 150 USD (3 000 Kč). Když vezmeme v potaz cenu samotných brýlí, která je 1 499 USD (30 000 Kč), jedná se o skutečně drahou hračku pro vaše oči. Jelikož se ale ani samotné Google Glass nedají běžně koupit, a to ani v USA, budeme si muset na obrýlené fanoušky této techniky v českých ulicích ještě počkat.

    
Sluneční kryty Classic (první dva obrázky) a Edge 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Stále to vnímam len ako takú drahú hračku a nie niečo denno denne využiteľného. Nenadarmo si robia na internete z Google Glass srandu.

  • lojzik (neregistrovaný)

   Na internetu si dělají srandu ze všeho a všech :)

  • Ešte mi povedz že nemajú pravdu.

  • Tak názory lidí, kteří daný produkt ani nedrželi v ruce (natožpak jej používali), jsou vždycky velice hodnotné a směrodatné :)

  • Dotyčný o Google Glass vedeli skôr ako sa na ČR/Slovensku začali používať žiarovku. Ale proti gustu žiadny dišputát :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).