Cena:

Google Pixel 4a nabírá zpoždění. Tento měsíc představen nebude

pixel 4a xl

Dnes měla být odstartována vývojářská konference Google I/O, avšak kvůli pandemii COVID-19 se Google rozhodl tuto tradiční akci pro letošní rok zrušit. Úvodní keynote měla být věnována jak novinkám v chystaném Androidu 11, tak i připravovanému smartphonu Google Pixel 4a. Už víme, že nový Android bude odhalen (a jako beta verze vypuštěn) v rámci virtuální tiskové konference 3. června, kdy ale Google představí zmíněný telefon?

pixel 4a
Google Pixel 4a

Ani v tomto případě Google zřejmě nedodrží původně stanovený termín. Naznačuje to například databáze německého zastoupení operátora Vodafone, ve které bylo původně uvedeno datum zahájení prodeje 22. května, avšak nyní bylo datum změněno na 5. června.

pixel

Je tedy možné, že Google tento telefon představí společně s novým Androidem a doručí jej na pulty obchodů pár dní poté. Pixel 4a ale pochopitelně nepoběží na Androidu 11, ten bude hotový až někdy na podzim letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.