Google Pay čeká proměna. Aplikace bude chtít nahradit vaši peněženku

malware eset security payment 2

Už za tři týdny se uskuteční vývojářská konference Google I/O, na které bude představen Android 13 společně s dalšími novinkami z oblasti digitálních služeb a aplikací. Dočkat bychom se mohli například kompletně přepracované aplikace Google Pay, která by se měla proměnit v komplexní peněženku. Jak bude vypadat?

Peněženka Google znovu na scéně?

Slovní spojení Peněženka Google již americký internetový gigant v minulých letech používal, avšak nakonec vsadil všechny karty na svojí platební službu Google Pay. Nyní se zdá, že se Peněženka dočká vzkříšení – internetem koluje nejen nová ikona, ale také první screenshot ze samotné aplikace.

icon
Ikony Google Wallet, GPay a Google Pay

V tuto chvíli ale není jasné, zda se bude jednat pouze o doplněk ke Google Pay, nebo o jeho kompletní náhradu. Spíše bychom počítali s druhým scénářem, protože i do Peněženky půjde ukládat platební karty pro bezkontaktní placení. Kromě toho se má aplikace stát domovem pro dárkové i věrnostní karty, letenky, očkovací průkazy nebo jízdenky.

Kromě Google Pay provozuje Google ve vybraných zemích i službu GPay, která navíc umí uskutečňovat peer-to-peer platby, nákup jízdenek nebo úhrady za parkování či benzín. Je tedy možné, že nová Peněženka do sebe zahrne i tyto funkce. Na oficiální potvrzení si ovšem budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku