Domů » Bleskovky » Google Now nyní zobrazuje karty z vybraných aplikací třetích stran

Google Now nyní zobrazuje karty z vybraných aplikací třetích stran

Chytré karty Google Now se poprvé objevily již s příchodem Androidu 4.1. Umí zobrazovat různé užitečné informace založené například na vaší poloze či související s událostmi ve vašem kalendáři, dosud však nespolupracovaly s žádnými aplikacemi třetích stran. Tomu je ale nyní konec, jelikož Google připravil vybraným vývojářům možnost vytvářet vlastní karty a tím výrazně rozšířil využitelnost. Díky tomu si tak pomocí Google Now můžete procházet poslední hledané skladby v Shazamu, zběžně se pocvičit v cizím jazyce v Duolingo a nebo třeba prohlížet data z Runtastic.

 

Možností je samozřejmě daleko víc, přičemž kompletní seznam podporovaných aplikací naleznete zde a do budoucna se jejich seznam bude jen rozšiřovat. Je však otázkou, jestli Google chytré karty třetí straně někdy otevře úplně a ne pouze vybraným jedincům, alespoň nejbližší době bychom s tím nicméně nepočítali. Používáte na svém smartphonu Google Now, potažmo začnete jej používat díky novému updatu?

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).