Sledujte nás na YouTube

Google Now nyní zobrazuje karty z vybraných aplikací třetích stran

Chytré karty Google Now se poprvé objevily již s příchodem Androidu 4.1. Umí zobrazovat různé užitečné informace založené například na vaší poloze či související s událostmi ve vašem kalendáři, dosud však nespolupracovaly s žádnými aplikacemi třetích stran. Tomu je ale nyní konec, jelikož Google připravil vybraným vývojářům možnost vytvářet vlastní karty a tím výrazně rozšířil využitelnost. Díky tomu si tak pomocí Google Now můžete procházet poslední hledané skladby v Shazamu, zběžně se pocvičit v cizím jazyce v Duolingo a nebo třeba prohlížet data z Runtastic.

 

Možností je samozřejmě daleko víc, přičemž kompletní seznam podporovaných aplikací naleznete zde a do budoucna se jejich seznam bude jen rozšiřovat. Je však otázkou, jestli Google chytré karty třetí straně někdy otevře úplně a ne pouze vybraným jedincům, alespoň nejbližší době bychom s tím nicméně nepočítali. Používáte na svém smartphonu Google Now, potažmo začnete jej používat díky novému updatu?

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *