Domů » Bleskovky » Google na konferenci I/O údajně představí novou platformu Android TV

Google na konferenci I/O údajně představí novou platformu Android TV

Server Gigaom přinesl informace o tom, že Google na každoroční vývojářské konferenci I/O, která se koná již v červnu, představí novou platformu určenou pro televizory s označením Android TV. Google se snaží prosadit dlouho na tomto poli a to jak se zařízeními, jako byl Nexus Q, tak streamovacím řešením Chromecast a platformou Google TV.

Nová platforma bude určena pro výrobce zařízení, které připojujeme k velkým obrazovkám. Bude velmi podobná Google TV, která se zatím nedočkala větší popularity, od svého představení v roce 2010. Rozdíl má být v pojetí, zatímco Google TV se soustředí na tradiční televizní služby spolu s aplikacemi, Android TV se má zaměřit na online služby a hry, které budou postaveny na Androidu.

 
Takto vypadá Google TV v současnosti

Google již údajně jedná s největšími distributory obsahu a po spuštění bude například dostupný Netflix, nebo Hulu Plus, připraveni by měli být i výrobci hardwaru. Vzhledem k dostupnosti služeb, se dá očekávat, že bude platforma ze začátku zaměřena především na severoamerický trh, jak to obvykle bývá.

Klíčovou vlastností má být uživatelské rozhraní s označením „Pano“, které má umožňovat aplikacím část obsahu zobrazovat rovnou na domácí obrazovce v podobě karet. Podle dostupných informací by rozhraní mělo být nejpodobnější nedávno představené Fire TV od Amazonu.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).