Domů » Bleskovky » Google Mapy míří na Apple Watch a do řídícího panelu CarPlay

Google Mapy míří na Apple Watch a do řídícího panelu CarPlay

Používáte zařízení od Apple, ale přeci jen vám více vyhovují mapy od Google? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, neboť aplikaci Google Mapy si nově budete moci pustit na hodinkách Apple Watch či v řídícím panelu Apple CarPlay

Google Mapy na Apple Watch

V případě Google Map na hodinkách se jedná o malý comeback, neboť tato aplikaci již pro Apple Watch dostupná byla, v roce 2017 ji ale Google stáhl. Nyní přichází v inovované podobě, která zahrnuje navigaci všemi možnými způsoby – autem, veřejnou dopravou, na kole či pěšky.

Apple hodinky app

Aplikace uživateli připomíná změnu směru a ukazuje mu přibližný čas dosažení cíle. Zahájení navigace je možné odstartovat v telefonu a poté pokračovat na hodinkách. Aplikace Google Mapy pro watchOS má být globálně dostupná v následujících týdnech.

Google Mapy v řídícím panelu CarPlay

Google Mapy se také dostanou do řídícího panelu služby CarPlay, takže kromě navigace budete mít k dispozici další funkce, například ovladač multimédií, kalendář. Veškeré dodatečné informace se budou zobrazovat v pravé části obrazovky, v levé stále zůstane navigační okno.

carplay_dashboard

Mapy v řídícím panelu CarPlay jsou dostupné již nyní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments