Google Mapy dostanou offline režim a vylepšené 3D zobrazení

Google na své středeční přednášce představil řadu novinek a funkcí, kterými obohatí svou oblíbenou a hojně využívanou službu Mapy. Mezi největší překvapení bezesporu patřilo oznámení o využívání mapových podkladů v offline režimu. Google tímto krokem odstranil největší slabinu a zároveň tím uspokojil dlouhodobé volání uživatelů po této funkci. Nyní již nebude nutné mít při navigaci aktivní datové připojení, což nejvíce oceníte při cestování v zahraničí. Internetový gigant tímto dohání náskok Nokie, která nabízí tuto funkci u svých map již delší dobu. Další zajímavou novinkou je přepracované zobrazování 3D map. Google zde použil stereogrammetrické snímky pořízené z letadla a z přiloženého videa je na první pohled patrné, že se můžeme těšit na parádní podívanou. 

New 3D imagery for Google Earth

Možnost plastického zobrazování bude dostupné v horizontu několika týdnů a jako první se ho dočkají zařízení s iOS a operačním systémem Android. Snímání probíhá automaticky a postupem času se snad dočkáme i stereoskopického pohledu na největší české metropole. Google se též pochlubil svým novým pomocníkem pro mapování těžko dostupného terénu, kam se nedostanou vozidla či tříkolky s monitorovacími zařízeními. Jedná se o kamerový systém, který je integrován do jakéhosi batohu. V současné době jím jsou vybaveni zaměstnanci  Googlu, kteří sbírají podklady na území amerických národních parků. Do budoucna se počítá s tím, že za pomoci těchto batůžků se dočkáme detailního naskenování turistických památek a přírodních pokladů.

   

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku