Domů » Bleskovky » Google Mapy dostanou offline režim a vylepšené 3D zobrazení

Google Mapy dostanou offline režim a vylepšené 3D zobrazení

Google na své středeční přednášce představil řadu novinek a funkcí, kterými obohatí svou oblíbenou a hojně využívanou službu Mapy. Mezi největší překvapení bezesporu patřilo oznámení o využívání mapových podkladů v offline režimu. Google tímto krokem odstranil největší slabinu a zároveň tím uspokojil dlouhodobé volání uživatelů po této funkci. Nyní již nebude nutné mít při navigaci aktivní datové připojení, což nejvíce oceníte při cestování v zahraničí. Internetový gigant tímto dohání náskok Nokie, která nabízí tuto funkci u svých map již delší dobu. Další zajímavou novinkou je přepracované zobrazování 3D map. Google zde použil stereogrammetrické snímky pořízené z letadla a z přiloženého videa je na první pohled patrné, že se můžeme těšit na parádní podívanou. 

New 3D imagery for Google Earth

Možnost plastického zobrazování bude dostupné v horizontu několika týdnů a jako první se ho dočkají zařízení s iOS a operačním systémem Android. Snímání probíhá automaticky a postupem času se snad dočkáme i stereoskopického pohledu na největší české metropole. Google se též pochlubil svým novým pomocníkem pro mapování těžko dostupného terénu, kam se nedostanou vozidla či tříkolky s monitorovacími zařízeními. Jedná se o kamerový systém, který je integrován do jakéhosi batohu. V současné době jím jsou vybaveni zaměstnanci  Googlu, kteří sbírají podklady na území amerických národních parků. Do budoucna se počítá s tím, že za pomoci těchto batůžků se dočkáme detailního naskenování turistických památek a přírodních pokladů.

   

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Kdy bude ten offline režim dostupný?

 2. offline režim je dostupný už nějakou dobu přes google labs.

  A 3d bude implementováno pravděpodobně do google earth (i mobilních verzí) namísto současných 3d modelů, nikoliv do map.

  • Jean (neregistrovaný)

   To sice je. Už to bude tak rok, ale bavíme se o načítání do mezipaměti jen pár dlaždic. Offline mapami se rozumí načítání velkých území včetně detailů ulic.

 3. No jako já si to představuju tak, že si prostě stáhnu celou ČR do mobilu, tak, jak to mají klasické offline navigace. To by mohlo být super, protože navigace v Google Maps není nejhorší.

  • navigace bude zatím stále pouze online

  • Tak to by se dalo ještě přežít. Nejvíc dat přenese stejně to načítání mapy.

  • Fred (neregistrovaný)

   Nestahne – porad se da sthnout jen omezeny ctverec…

 4. Fred: když si oddalis mapu tak aby se ti do čtverce vešlo celé česko tak se ti stáhne. Mapa se vždy ukládá v největším možném přiblížení. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).