Google kupuje společnost Boston Dynamics, která stojí za vývojem extrémně rychlých robotů

Minulý týden vyšlo najevo, že se Andy Rubin v Googlu bude po Androidu zabývat roboty. Již v minulosti koupil vyhledávací gigant řadu společností z tohoto oboru a nejnovějším přírůstkem je firma Boston Dynamics. Tato společnost je známa především řadou extrémně rychlých a stabilních robotů, kteří se umějí velmi dobře pohybovat i v náročném terénu.

Mezi jejich poslední produkty patří například robotický gepard (video pod textem), který dokáže běžet rychlostí až padesát kilometrů za hodinu. Dalším jedinečným zařízením je BigDog, který zvládá chůzi po ledu a sněhu.

Informaci o nákupu zveřejnil deník New York Times a zatím nejsou dostupné žádné bližší zprávy o ceně a dalších podmínkách dohody. Využití robotů společnosti Boston Dynamics je široké, ale mezi největší zákazníky patří agentura americké armády DARPA, která zajišťuje rozvoj moderních technologií. Google se již nechal slyšet, že chce v této spolupráci pokračovat, ale nemá přímo v plánu stát se dodavatelem robotických zařízení pro americkou armádu.

David Podzimek

Jeden komentář

  1. loko (neregistrovaný)

    jak jezdily mapovací auta, tak teď budou po lesích a loukách chodit tyhle zrůdy a mapovat zbytek pevniny :)

    jinak myslím, že problém jako vždy bude baterie. Lepší bude asi verze s dieselovým agregátorem :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel