Domů » Bleskovky » Google kupuje společnost Boston Dynamics, která stojí za vývojem extrémně rychlých robotů

Google kupuje společnost Boston Dynamics, která stojí za vývojem extrémně rychlých robotů

Minulý týden vyšlo najevo, že se Andy Rubin v Googlu bude po Androidu zabývat roboty. Již v minulosti koupil vyhledávací gigant řadu společností z tohoto oboru a nejnovějším přírůstkem je firma Boston Dynamics. Tato společnost je známa především řadou extrémně rychlých a stabilních robotů, kteří se umějí velmi dobře pohybovat i v náročném terénu.

Mezi jejich poslední produkty patří například robotický gepard (video pod textem), který dokáže běžet rychlostí až padesát kilometrů za hodinu. Dalším jedinečným zařízením je BigDog, který zvládá chůzi po ledu a sněhu.

Boston Dynamics Big Dog (new video March 2008)

Informaci o nákupu zveřejnil deník New York Times a zatím nejsou dostupné žádné bližší zprávy o ceně a dalších podmínkách dohody. Využití robotů společnosti Boston Dynamics je široké, ale mezi největší zákazníky patří agentura americké armády DARPA, která zajišťuje rozvoj moderních technologií. Google se již nechal slyšet, že chce v této spolupráci pokračovat, ale nemá přímo v plánu stát se dodavatelem robotických zařízení pro americkou armádu.

Cheetah Robot runs 28.3 mph; a bit faster than Usain Bolt

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. loko (neregistrovaný)

    jak jezdily mapovací auta, tak teď budou po lesích a loukách chodit tyhle zrůdy a mapovat zbytek pevniny :)

    jinak myslím, že problém jako vždy bude baterie. Lepší bude asi verze s dieselovým agregátorem :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).