Domů » Bleskovky » Google kupuje společnost Boston Dynamics, která stojí za vývojem extrémně rychlých robotů

Google kupuje společnost Boston Dynamics, která stojí za vývojem extrémně rychlých robotů

Minulý týden vyšlo najevo, že se Andy Rubin v Googlu bude po Androidu zabývat roboty. Již v minulosti koupil vyhledávací gigant řadu společností z tohoto oboru a nejnovějším přírůstkem je firma Boston Dynamics. Tato společnost je známa především řadou extrémně rychlých a stabilních robotů, kteří se umějí velmi dobře pohybovat i v náročném terénu.

Mezi jejich poslední produkty patří například robotický gepard (video pod textem), který dokáže běžet rychlostí až padesát kilometrů za hodinu. Dalším jedinečným zařízením je BigDog, který zvládá chůzi po ledu a sněhu.

Informaci o nákupu zveřejnil deník New York Times a zatím nejsou dostupné žádné bližší zprávy o ceně a dalších podmínkách dohody. Využití robotů společnosti Boston Dynamics je široké, ale mezi největší zákazníky patří agentura americké armády DARPA, která zajišťuje rozvoj moderních technologií. Google se již nechal slyšet, že chce v této spolupráci pokračovat, ale nemá přímo v plánu stát se dodavatelem robotických zařízení pro americkou armádu.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments