Domů » Bleskovky » Google I/O: Android už je téměř na jedné miliardě mobilních zařízení

Google I/O: Android už je téměř na jedné miliardě mobilních zařízení

Na vývojářské konferenci Google I/O odhalil Google další data o vývoji popularity operačního systému Android. Když se podíváte na rychlost růstu a celková čísla, působí ohromujícícm dojmem. Dle Google dosáhl Android 900 milionů aktivovaných zařízení. Pro srovnání, 750 milionů aktivací bylo dosaženo teprve před dvěma měsíci, 14. března, a v září 2012 byly na 500 milionech. Musíme brát v potaz, že v údajích nejsou započítána zařízení, která jsou zcela ořezaná o služby od Google. V Číně a dalších asijských státech jich najdeme desítky milionů a Android by s nimi neměl mít problém dosáhnout jedné miliardy. 

 

Zajímavá jsou i čísla aktivací za den. Google je sice neposkytl na konferenci I/O, ale je lehké si dopočítat ohromný jarní nárůst. V březnu, když bylo oznámeno 750 milionů zařízení, byla rychlost aktivací 1,3 – 1,4 milionu za den. O měsíc později, 16. dubna, byla rychlosti aktivací 1,5 milionu za den. Od 16. dubna se tedy aktivuje více než 3 miliony zařízení za den, což je ohromující číslo. Zatím vypadá růst Androidu jako nezastavitelný. Uvidíme, na jakých číslech začne zpomalovat. 

 
Vývoj aktivací zařízení s Androidem

David Podzimek

4 komentářů

 1. rte (neregistrovaný)

  Teď už jen zbývá čekat, až Nokia a MS uspořádají společný meeting a oznámí, kolik miliard přístrojů se jim zatím podařilo prodat s Windows Phone 7/8. Je to přece podle zdejších čtenářů nejdokonalejší systém, takže musí mít zákonitě i více uživatelů, než ten, dle jejich názoru, nepoužitelný Android.

  • David Podzimek

   Windows Phone by se mělo pohybovat okolo 30 milionů. Přesná data nejsou, ale o moc méně ani více to být nemůže.

  • Jestli kvantita má něco společného s kvalitou, pak asi ano. Já si spíš naopak pořizuju věci, které NEMÁ většina lidí.

  • rozhoduje cena,nikoli kvalita;) „Polovina“ lidi by byla spokojenější s iPhonem než Androidem, ale ta cena,je cena. Min. v nasich luzích a hájích.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).