Google Glass: Speciální brýle s funkcemi rozšířené reality

Společnost Google oficiálně představila projekt Google Glass, o kterém jsme vás informovali již před několika dny (článek). Internetový gigant uveřejnil několik fotografií a video, díky kterému máme možnost získat daleko jasnější obrysy o tomto futuristickém zařízení z laboratoří Google X. Ve zkratce lze tento projekt definovat jako speciální brýle, které uživateli nabídnout funkce rozšířené reality. Brýle budou permanentně připojené k internetu a k jejich ovládání bude sloužit hlasový asistent podobný tomu, který mají k dispozici uživatelé iPhonu 4S. Možnosti tohoto systému jsou opravdu velice široké a jak je vidět z přiloženého videa, jeho hlavní devízou bude propojení se sociálními službami, navigace a interakce s okolním prostředím.

Project Glass: One day...

Skrze brýle tedy nebude problém si například domluvit schůzku, vyřídit e-maily, zjistit nejkratší trasu do klubu nebo uskutečnit videohovor. Pro zachování ergonomie bude dle mého názoru nezbytně nutné, aby Google Glass využívaly ke komunikaci s okolím smartphone, který obstará datové přenosy a zřejmě poskytne i údaje z jeho čidel a senzorů k rozpoznávání polohy. Ikdyž se vývoj v integraci systémů ubírá vpřed mílovými kroky, tak tato symbióza“ se smartphonem mi přijde jako velice reálná. Je však dost možné, že si Google nechává svá největší esa zatím v rukávu a při oficiálním představení již hotového produktu nás mile překpaví. I přes dřívější informace, že se Google Glass objeví na pultech prodejců již v průběhu letošního roku, je nyní jasné, že se tak s nejvyšší pravděpodobností nestane. Jaký je váš názor na toto fantastické zařízení? Nás velice zaujalo a doufáme v co nejkratší dobu do jeho uvedení na trh.

Zdroj: Google+

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku