Domů » Bleskovky » Google Glass se oficiálně začnou prodávat příští rok, nabídnou vlastní obchod s aplikacemi

Google Glass se oficiálně začnou prodávat příští rok, nabídnou vlastní obchod s aplikacemi

Google Glass (první dojmy) budí rozporuplné emoce a zatím není jasné, jestli se stanou masovým produktem. Odpověď na to se dozvíme již v následujícím roce, kdy půjdou do veřejného prodeje. Již teď můžete někoho s chytrými brýlemi potkat, ale zatím je to záležitost pouze pár vyvolených, kteří museli splnit nelehké podmínky a zároveň investovat 1500 dolarů (zhruba 30 tisíc korun). V nedávném článku v novinách New York Times je konečně oficiální potvrzení, že brýle budou dostupné v roce 2014, bohužel bez bližšího upřesnění data.

 

Některé spekulace mluvily o limitovaném počtu ještě v letošním roce, ale to se pravděpodobně nestane. Zároveň bude se zahájením prodeje ihned dostupný i obchod s aplikacemi pro Google Glass. Není upřesněno, jestli se bude jednat o speciální sekci v Play Storu, nebo Google sáhne ke zcela novému řešení. Přesně se v článku píše: „Společnost tvrdí, že obchod s aplikacemi přijde v příštím roce, až budou Google Glass dostupné běžné veřejnosti.“ A jak na Google Glass reagujete vy, těšíte se na jejich uvedení nebo vám přijdou zbytečné?

David Podzimek

4 komentářů

  1. Já jsem nadšený. Zprvu to určitě bude záležitost pár geeku, v neúspěch ale nevěřím.

  2. icecream747 (neregistrovaný)

    Kdyby to stálo max. 15 tis., byla by to naprostá bomba…

  3. Martin II (neregistrovaný)

    No ja si myslim ze to nebude velky uspech. Bude to mat vyznam len pri specifickych cinnostiach (napr. sport, sportove podujatia, kulturne podujatia a nejake profesie) a na vela miestach to bude dokonca zakazane. Dokonca aj tam kde by to malo velky vyznam pre velku skupinu ludi: v aute (navigacia, kontrola rychlosti, spatna kamera a pod.). Podla mna bude spolocenske faux pas to nosit v beznom zivote. Pacilo sa mi ako jeden clovek to komentoval ze sa uz tesi az stretne takeho (nevychovaneho) cloveka a vytiahne svoj mobil, bude nanho mierit kamerou a vraviet ze nema zapnutu kameru.

  4. Hezká roštěnka…Na té fotce…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).