Domů » Bleskovky » Chytré brýle Google Glass končí, nahradit je má projekt Aura

Chytré brýle Google Glass končí, nahradit je má projekt Aura

Po debutu chytrých brýlí Google Glass byla většinová část odborné komunity doslova nadšena a plná očekávání. Bohužel po několika měsících tato bublina začala splaskávat a nepomohlo ani uvedení další revize přinášející mírné vylepšení v oblasti hardwaru a možnost kombinace s rámečky od věhlasných značek. Google Glass se jednoduše objevily příliš brzo a navíc v době, kdy mediálním světem hýbaly bezpečností aféry všeho druhu. Souběžně začalo přibývat různých zákazů pro nošení brýlí v kinech, barech a na jiných místech, kde by mohl záznam z integrované kamery napáchat škody.

 

Z těchto a dalších důvodů se Google rozhodl začátkem letošního roku ukončit prodej edice Explorer a začít  s vývojem na zelené louce. Zahraniční zdroje hovoří o zcela novém projektu, který nese interní označení Aura. Stávající tým se nově rozrostl o další tři pracovníky pocházející z experimentálních laboratoří Amazonu (Lab126) pro vývoj hardwaru. Konkrétnější informace zatím chybí, nicméně Google počítá s mnohem širším funkčním rádiusem, který se nemá omezovat pouze na lidský zrak.

Těžko soudit, co si máme pod tímto pojmem představit a proto si budeme muset počkat na některý z dalších úniků. Můžeme pouze doufat, že se vývojáři dostatečně poučí z chyb a brzy se dočkáme nového produktu s ambicemi změnit vnímání segmentu nositelné elektroniky.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  „…Google Glass se jednoduše objevily příliš brzo a navíc v době, kdy mediálním světem hýbaly bezpečností aféry všeho druhu….“

  Sa mi paci ako autor hlada vinu neuspechu vsade inde namiesto toho aby nemusel napisat priamo ze to bol zly produkt. Ale jasne, je to Google ten chyby nerobi…

 2. Steamek (neregistrovaný)

  Skoda ze je Gg off… byl to dobry napad….

 3. Shepii (neregistrovaný)

  Já bych chtěl teleport..

 4. lerion (neregistrovaný)

  Takže podle autora za neúspěchem GG stojí mimo jiné to, že brýle mohly pořizovat videozáznam, ale v další verzi, kterou Google začal dělat budou snímat věci mnohem více?

 5. lister0 (neregistrovaný)

  Nesvadejte neuspech na jine okolnlsti. Goggle Glass byla zozalni kravina, ktera oslovila jen par vyvojaru a zarytych fandu. Bylo to drahe, bylo to pitome a nemelo to funkce. Vypadalo to hloupe a ramecky tomu nepomuzou, kdyz z nich trci nevzhledna krabice. Nejhorsi je ta projekce do male sklenene kosticky a rozhodne to nebylo user-friendly. To jsou podle me priciny toho, ze se to nikam nedostalo.

  • Bla bla bla. GG předběhli svou dobu a vtom je ten problém. Stejně jako jiná zařízení co předběhla napadem svou dobu a nedozrála na ně technologie….

   Těším se jak za 10 let budou učitelé přednášet o GG a ty malí caparti na výpočetce se budou smát proč se to neuchytilo když to bylo tak dobré…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).