Domů » Bleskovky » Google Glass na novém videu: Náhled do prostředí futuristických brýlí

Google Glass na novém videu: Náhled do prostředí futuristických brýlí

Od samého začátku, kdy Google představil projekt Google Glass, se celou komunitou technologických nadšenců nesly otázky vztahující se k podobě uživatelského rozhraní. Až do dnešního dne dostalo odpověď pouze pár vyvolených z řad sportovců či umělců, kteří měli tu čest si brýle osobně vyzkoušet a zároveň prezentovat tento odvážný koncept široké veřejnosti. Nyní se však na internetu objevilo první video, které zachycuje ovládání Google Glass v reálném čase z pohledu první osoby. Kromě snadného pořizování či sdílení fotografií a videa nabízejí chytré brýle možnost navigace, vyhledávání, nebo provádění videohovorů skrze službu Hangout. Z upoutávky je zřetelné, že pro drtivou většinu příkazů budou uživatelé využívat hlasového ovládání.

Zobrazování všech grafických informací se promítá v horním rohu před pravým okem uživatele. Díky částečně průhlednému obrazu a jeho umístěním mimo hlavní zorné pole lze předpokládat, že nebude docházet k výraznému rušení, které by eventuelně vedlo ke zdravotním, nebo bezpečnostním rizikům. Pokud se už chystáte prohlížet zahraniční obchody s touhou Google Glass zakoupit, tak vás musíme bohužel zklamat. Podle nejnovějších informací se totiž komerční verze produktu dočkáme až v roce 2014. To ale neplatí pro vývojáře, kteří se účastnili loňské konference Google I/O, kde jim byla nabídnuta možnost předobjednávky za částku 1500 USD s termínem dodání v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku.

   

S uveřejněním videa Google tuto nabídku zopakoval, ale její využítí platí pouze pro schopné programátory z USA a se zajímavou myšlenkou na konkrétní aplikace. Ačkoliv internetový gigant jasně uvádí, že se celý projekt stále nachází na samém počátku vývoje, už nyní je zřejmé, že má zcela jasno ohledně podoby uživatelského rozhraní a funkcí které budou silně provázány se sociálními potřebami většiny populace. Co už nikdo ze zasvěcených osobností zatím neprozradil, je konkrétní hardwarová specifikace, kapacita akumulátoru a způsob, jakým se brýle připojují k internetu.

   

Zde se automaticky nabízejí dvě možnosti a to, že Google Glass budou fungovat v jakési symbióze se smartphonem ve vaší kapse, nebo budou disponovat vlastním telekomunikačním modulem. Odpovědi na tyto otázky na sebe jistě nenechají příliš dlouho čekat a nám nezbývá nic jiného, než doufat, že toto zajímavé zařízení se objeví v regálech prodejců v co nejkratším termínu a s cenovkou, která nebude o mnoho vyšší, než kterou platíme za současné smartphony.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. vyzera to tak ze ako vsetky google aktivity aj tato ostane velmi velmi dlho v bete…je velmi mechanicky namahajuce pre oko neustale preostrovanie a citanie, toto bude dalsi z polouspechov googlu ako android a ine hluposti…

  2. xxx (neregistrovaný)

    Nevím, jestli se dá nejrozšířenější mobilní OS na světě označit jako neúspěch.

    (Berme v potaz, že Googlu jde o co největší penetraci, aby mohl sbírat co nejvíce dat.)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).