Sledujte nás na YouTube

Google EnergySense: Ovládejte termostaty pomocí svého smartphonu

Pojem „automatizovaná domácnost” v posledních letech nabývá stále hlubšího smyslu. Pomocí svého smartphonu již můžete ovládat například topení či osvětlení a na této vlně se hodlá svézt i Google. Jeho nová aplikace EnergySense vám umožní regulovat teplotu ve své domácnosti (potažmo jiném místě) a to pomocí dálkového ovládání termostatů.

 

Pochopitelně za vás aplikace nenahází dříví do kamen, budete-li ale vlastnit kompatibilní topení/klimatizaci, pak budete moct pouhým naklikáním teploty na vašem smartphonu určit, jak moc budou které chladit nebo hřát. V této oblasti tak Google bude spoléhat na jiné výrobce, vzhledem k rychlosti pokroku ale rozhodně není vyloučeno, že za několik let bude s tímto programem kompatibilní znatelná část prodávaných produktů z této oblasti. V tuto chvíli probíhá testování s dobrovolníky, do budoucna by však aplikace měla být volně dostupná v Obchodě Play a dá se očkávat, že do ní Google postupně bude přidávat nové funkce.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *