Domů » Bleskovky » Google EnergySense: Ovládejte termostaty pomocí svého smartphonu

Google EnergySense: Ovládejte termostaty pomocí svého smartphonu

Pojem „automatizovaná domácnost” v posledních letech nabývá stále hlubšího smyslu. Pomocí svého smartphonu již můžete ovládat například topení či osvětlení a na této vlně se hodlá svézt i Google. Jeho nová aplikace EnergySense vám umožní regulovat teplotu ve své domácnosti (potažmo jiném místě) a to pomocí dálkového ovládání termostatů.

 

Pochopitelně za vás aplikace nenahází dříví do kamen, budete-li ale vlastnit kompatibilní topení/klimatizaci, pak budete moct pouhým naklikáním teploty na vašem smartphonu určit, jak moc budou které chladit nebo hřát. V této oblasti tak Google bude spoléhat na jiné výrobce, vzhledem k rychlosti pokroku ale rozhodně není vyloučeno, že za několik let bude s tímto programem kompatibilní znatelná část prodávaných produktů z této oblasti. V tuto chvíli probíhá testování s dobrovolníky, do budoucna by však aplikace měla být volně dostupná v Obchodě Play a dá se očkávat, že do ní Google postupně bude přidávat nové funkce.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).