Domů » Bleskovky » Google Drive zlevňuje: Za 100 GB měsíčně zaplatíte 39 Kč, 1 TB vyjde na 196 Kč

Google Drive zlevňuje: Za 100 GB měsíčně zaplatíte 39 Kč, 1 TB vyjde na 196 Kč

Google snižuje poplatky za tarify na cloudovém úložišti Google Drive. Zdarma zůstává základní prostor 15 GB, u 100GB prostoru však doslo ke slevě a namísto původních 4,99 USD/měsíc nově zaplatíte příjemných 1,99 USD/měsíc (39 Kč). Náročnější uživatele mohou využít tarif s prostorem 1 TB, který zlevnil z 50 USD na 9,99 USD/měsíc (196 Kč).

Pokud vám ani tato kapacita nebude stačit, můžete si za 99,99 USD/měsíc (1 963 Kč) pořídit 10 TB, který lze dále po 10 TB navyšovat (+ 10 USD) až na 30 TB, za které zaplatíte 119,99 USD (2 355 Kč).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

21 komentářů

 1. No ale tak to už stojí za úvahu to začít platit :)

 2. Nechci dávat data, největší reklamce světa :-)

  • Porat lepsi nez OneDrive :-)

  • Tak určitě, trolle ;)

  • Cokoliv hlavne at to neni ten zpropadeny Google vid? Pomlouvat, pomlouvat, pomlouvat….

  • To samé z tvé strany … MS ti taky moc ,,nevoní“. Nereagoval bych, ale ty se účastníš všech diskuzí, které se týkají WP a jinak, než trolení, se tvé působení tady asi nazvat nedá. Až mě někdy potkáš na diskuzích Androidu nebo Apple a nedejbože, kdybych se tam choval, tak jako ty zde, tak palec hore pro tebe ;) Pomlouvat, pomlouvat … to si děláš srandu ne? To píšeš sobě?

  • Hlavne dani panove ani Windows Phone ci sluzby s nim spojene nikdy aktivne dele nepouzivali/ji a presto o nem mluvi neustale dokola, navic nesmysly.Je to jejich troll sport.

  • Zvláštní, BIGT troluje jak o život a WP a MS komunita jej obhajuje. Abych použil slova jednoho zdejšího klasika a ultra vyznávače pravé a jediné MS víry:

   Nechápu, proč se MS fanatici vyjadřují u článků, které se týkají Google, nechť si trolují pod články o MS.

   On to ale samozřejmě myslel na adresu Android uživatelů pod články o Windows Phone, já to jen parafrázoval.

   Jen ukazuji na dvojí metr WP fanatiků, hatrování na adresu Google je v pořádku, ale nedej bože když někdo něco řekne na adresu jejich božstva, svatého Microsoftu a jeho božích dětí – Windows Phone, Windows 8.1 a dalších.

  • No jó…nechtne BIGT žiť v ilúzií že mimo googlu sú jeho dáta chránené a nikto si nič nepozrie. Ach ta naivita :)

   Ako hovorím, chcete súkromie odpojte si internet a vyhodte telefón z okna. Ale predtým si nezabudnite kúpiť poštové holuby a posielať šifrované správy.

  • SIMON: +1.

  • Pokud nahrajete nebo jinak odešlete obsah do našich služeb, poskytujete společnosti Google (a subjektům, se kterými společnost Google spolupracuje) celosvětově platnou licenci k užití, hostování, uchovávání, reprodukování, upravení, vytvoření odvozených děl (například děl, jež jsou výsledkem překladu, přizpůsobení/a­daptací či úprav provedených za účelem jeho lepšího fungování v rámci našich služeb), komunikaci, publikování, provozování a zobrazování na veřejnosti a distribuci takového obsahu Práva, která touto licencí udělujete jsou užita za účelem provozování, propagace a vylepšování stávajících služeb a vývoj nových služeb. Licence přetrvává i poté, co přestanete naše služby používat (např. firemní zápis přidaný do služby Mapy Google). Některé služby umožňují k obsahu, který jste do služby odeslali, získat přístup nebo jej odebrat. Některé služby zahrnují také podmínky a nastavení, která naše možnosti používání odeslaného obsahu vymezují. Ujistěte se, že při odesílání obsahu do služeb disponujete příslušnými právy k udělení výše uvedené licence.

  • Microsoft:

   Odesláním obsahu do služeb vyjadřujete souhlas s tím, že obsah může být použit, změněn, přizpůsoben, uložen, reprodukován, distribuován a zobrazen v rozsahu, ve kterém je to nezbytné pro vaši ochranu a k poskytování, ochraně a zlepšení produktů a služeb společnosti Microsoft. Příležitostně můžeme například použít automatické prostředky k vyčlenění informací z e-mailu, chatu nebo fotografií, které nám pomohou s detekcí a ochranou proti spamu a malwaru nebo ke zlepšení služeb pomocí nových funkcí usnadňujících jejich používání. Při zpracování vašeho obsahu společnost Microsoft postupuje tak, aby chránila vaše osobní údaje.

 3. Ceny pěkné. Škoda, že ty možnosti nejsou tak velké, jako nabízí konkurence. A to jejich GUI je také tragédie…

  • Tony (neregistrovaný)

   tipujem, že najväčšie možnosti ponúka ako inak OneDrive od MS, že?

  • Přesně tak, MS je dokonalá firma dodávající dokonalé služby za dokonalé ceny. (to není můj názor, jen myšlenky většiny MS fandů)

  • marek1 (neregistrovaný)

   Dufam ze zlacni aj MS. A nozj je OneDrive so systemom Win ak mate aj WP ta najlepsi volba. integraci je super.

 4. Ty ceny se mi opravdu zamlouvají, ale používám Onedrive, kvůli jedné vlastnosti a to, že nemusím mít na dalším počítači kompletně stáhnutou složku, ale jsou tam jen odkazy, při spuštění se to stáhne. Výhoda je, že se nemusí stahovat všechno a neustále synchronizovat. Umí tohle i Google drive?

  • Pokud si dobře pamatuji, tak ano. Snad se nepletu.

  • David (neregistrovaný)

   Na PC tohle asi tak nejde, ale do mobilu se soubory stahují až při otevření. Nicméně jde je samozřejmě stáhnout předem (pro offline použití).

 5. Mám v telefonu 64GB SD a na tech pár souborů, co potrřebuji synchronizovat mi stačí služby zdarma. Zbytek pomocí domácí VPN. Jo, to je ten důvod proč mám rád telefony s SD slotem, vše je u mě a na nic nemusím čekat a nic stahovat ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).