Google Drive nyní nabízí jednoduchý hosting pro webové stránky

Google Drive se jakožto další přírůstek do široké škály služeb od Googlu stal poměrně oblíbeným a nyní přichází s možností, která by mohla přitáhnout další řadu uživatelů. Dosud byl Google Drive určen téměř výhradně pro ukládání dat, stejně tak, jako ostatní cloudová úložiště. Nyní má však každý možnost pomocí této služby uveřejnit jednoduchou webovou stránku. Podporovanými jazyky jsou HTML, Java Script a CSS. Tím také výčet možnsotí končí, jelikož pokročilejší záležitosti jako třeba PHP nebo .NET zůstávají zapovězeny.

Založení samotného webu je pak velmi snadné, stačí vytvořit složku „Public on the web,“ do té nakopírovat patřičné soubory a stránka je na světě. Je zde také možnost jednoduše převést textový obsah do HTML, k čemuž stačí přesunout dané dokumenty do výše zmíněné složky k ostatnímu obsahu a ty zde budou automaticky převedeny. Určitě se tedy ze strany Googlu jedná o velmi vstřícný krok, jelikož defacto poskytuje jednoduchý hosting zcela zdarma. Kdo ví, třeba se brzy dočkáme sjednocení služeb Google Pages a Google Drive, nicméně zatím první jmenovaná nabízí daleko širší možnosti.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku