Domů » Bleskovky » Google Drive nyní nabízí jednoduchý hosting pro webové stránky

Google Drive nyní nabízí jednoduchý hosting pro webové stránky

Google Drive se jakožto další přírůstek do široké škály služeb od Googlu stal poměrně oblíbeným a nyní přichází s možností, která by mohla přitáhnout další řadu uživatelů. Dosud byl Google Drive určen téměř výhradně pro ukládání dat, stejně tak, jako ostatní cloudová úložiště. Nyní má však každý možnost pomocí této služby uveřejnit jednoduchou webovou stránku. Podporovanými jazyky jsou HTML, Java Script a CSS. Tím také výčet možnsotí končí, jelikož pokročilejší záležitosti jako třeba PHP nebo .NET zůstávají zapovězeny.

Založení samotného webu je pak velmi snadné, stačí vytvořit složku „Public on the web,“ do té nakopírovat patřičné soubory a stránka je na světě. Je zde také možnost jednoduše převést textový obsah do HTML, k čemuž stačí přesunout dané dokumenty do výše zmíněné složky k ostatnímu obsahu a ty zde budou automaticky převedeny. Určitě se tedy ze strany Googlu jedná o velmi vstřícný krok, jelikož defacto poskytuje jednoduchý hosting zcela zdarma. Kdo ví, třeba se brzy dočkáme sjednocení služeb Google Pages a Google Drive, nicméně zatím první jmenovaná nabízí daleko širší možnosti.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. kubalib (neregistrovaný)

  Tak nevim, ale podle članku stránky nezprovozním. Chybi mi třeba url, na kterém jsou k prohlednutí. Na názvu složky vůbec nezáleží, ale musí být nastaveno sdílení složky na „Public on teh web“. Tak asi tak.

  A pro ty komu se nechce googlit, tak url je [odkaz]„id složky“/

  kde „id složky“ je např.: 0B37UcaTnOLbeYXJ5aTVRVDl4T3M

  moje testovací url [odkaz]

  kde soubory jsou uloženy ve složce aaa

  [odkaz]

  Z článku byl tedy hodnotný jen nadpis. Zbytek jsem si musel vygooglit :)

  • Martin Pavlović

   Mrzí nás, že je to tak, informace byly vytaženy z anglického zdroje a tak se může stát, že se objeví nepřesnosti. Jsme rádi, že pomohl alespoň nadpis :)

  • aaa (neregistrovaný)

   jinak v tom anglickem originale vsechno uvedene je. :))

  • Martin Pavlović

   „First create a folder and share it as “Public on the web” and then upload your HTML, JS and CSS files.“

   Z toho jsem vycházel :)

  • kidal5 (neregistrovaný)

   Nic proti vám, ale i já se svou slabou angličtinou z toho pochopím, že je to jinak než píšete v článku ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).