Domů » Bleskovky » Další přírůstek do rodiny Daydream: Google vydal vlastní klávesnici pro VR

Další přírůstek do rodiny Daydream: Google vydal vlastní klávesnici pro VR

Google na své poslední tiskové akci ukázal, že to s virtuální realitou myslí vážně. Kromě nových smartphonů řady Pixel (preview) představil vlastní VR headset Daydream View, který má pomoci v růstu stejnojmenné platformy. Aby se virtuální realita mohla uchytit v masovém měřítku, bude nutné uživatele zasypat dostatkem kvalitních aplikací a her.

Google již zveřejnil seznam čítající několik desítek titulů, které budou dostupné v průběhu letošního listopadu. Americká společnost však katalog aplikací nečekaně rozšířila o další novinku v podobě virtuální klávesnice Daydream Keyboard. Smyslem klávesnice je usnadnit vyplňování přístupových údajů či hledání v nabídkách.

google-daydream-keyboard

Klávesnice je tvořena třemi samostatnými bloky zahrnující numerickou část a panel s kontextovými prvky. Vyťukávání znaků bude probíhat velmi intuitivně, uživatel pohybem hlavy nasměruje kurzor na požadovaný znak, který následně potvrdí tlačítkem na dálkovém ovladači. Na chatování s přáteli ve virtuálním prostoru to pochopitelně nebude, nicméně pro rychlejší navigaci mezi nainstalovanými aplikacemi poslouží velmi dobře.

Klávesnice Daydream
Cena: zdarma

Helma pro virtuální realitu Daydream View bude dostupná v několika barevných variantách. Za kompletní set zahrnující headset a dálkový ovladač zaplatíte 80 dolarů (přibližně 2 000 Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).