Domů » Bleskovky » Google chystá nové Pixely. Neplánuje však levnou variantu

Google chystá nové Pixely. Neplánuje však levnou variantu

Telefony Pixel se těší poměrně velké oblibě a nejeden je nazývá nejlepšími zařízeními s Androidem. Toho si je vědom i samotný Google a již nyní pilně pracuje na jejich nástupcích. Google chce však zůstat v segmentu prémiových zařízení, tomu bude také odpovídat i cena.

google-pixel-fingerprint-recognition

Dle důvěryhodného zdroje blízkého společnosti Google se zkrátka levnějšího zařízení bohužel nedočkáme. Přitom například model Nexus 5X byl fanoušky vítán pro svůj dostatečný výkon, především pak ale sympatickou cenu. K celé situaci se pro server AndroidPit vyjádřil ředitel hardwaru Rick Osterloh: „Pixel zůstane prémiovým typem produktu.“ Firma tak chce údajně přenechat segment levných zařízení jiným výrobcům.

Nových telefonů bychom se přitom mohli dočkat již na podzim. Můžeme už tak jen doufat, že se Google poučí ze svých chyb a připraví si pro své zákazníky dostatečný objem zařízení.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

17 komentářů

 1. Ondřej Domský

  …nazívá…??? Nefunguje vám autokorekce ve wordu? Tohle je základ, který je potřeba znát. Aby autor nevypadal jako úplný debil.

 2. Kriste pane, který nýmand je proboha schopný napsat „nazívá“?!!
  Kde ty své talenty hledáte – na placatých školách?

 3. Jo, to je češtin… NEXUS 5X je zřejmě můj poslední Google telefon. Nemíním dávat za telefon horentní neodpovídající užitné hodnotě…

  • Za tu cenu se oplati jedine iphone

   • Filipe asi tě zklamu, ale za tu cenu se nevyplatí nic z toho, co je na trhu. Připlácíš si jen za uměle vybudovanou prestiž značek jako je Apple, Samsung, nebo Google. Přitom přidaná hodnota vlakových lodí od těchto společností je oproti třeba Huawei P9 0,prd.

   • Vzhledem k tomu , že většině nás ten telefon nevydělává. Nemůže se koupě žádného telefonu za žádnou cenu vyplatit.

  • Ten Nexus 5X ti bude slúžiť ešte dlhé roky… Po ukončení podpory od Google stačí nainštalovať napríklad LineageOS a fungujes ďalej …
   Ja som ho dal na svoj telefón a som spokojnejší ako s pôvodným androidom od výrobcu ….

  • Mariane na to, ze cena nebude odpovidat vybave jsi prisel jak? Ty uz znas cenu i hw parametry? Tak sem s tim.

   • Tak ono není tak úplně těžké odhadovat specifikace top telefonů v letošním roce. V teto době se vlajkové lodě všech výrobců až zas tak moc neliší, dokonce se dá říct, že základní vlastnosti jsou vždy stejné. I rozdílové vlastnosti typu IPXX nebo menší rámečky budou na všem. A ceny už nyní jsou nastaveny velice vysoko a to všude čteme jak bude jen hůř.

   • Pro pana Petra: Ohledně těch parametrů, vždyť vlastně víme co se tam bude nacházet. Jako každý rok stále stejná písnička, nejnovější snapdragon (letos 835) stejně jako naprostá většina ostatních vlajkových lodí, k tomu 4/6 Gb ramky a tak dále a tak dále. Zvýšené odolnosti, které byly dříve něco navíc, budou zřejmě letos taky ve všech vrcholných modelech. Fotoaparát má a bude mít špička vždy dobrý (pokud chcete fotit tak si stejně musíte pořídit lepší fotoaparát), microusb google asi těžko nasadí :-) takže o čem se tu bavíme, Petře. V této době je to nuda nuda šeď, vše je prakticky to samé v bledě modré a už s příchodem první vlajkové lodě víme důležité specifikace všech vrcholných telefonů nejznámějších značek na celý rok. Možná jediné o čem Marian neví je, kde bude čtečka… A cenu vlastně taky „víme“, protože pokud dá někdo za mobil 22 tisíc, tak už mu je úplně jedno, jestli to zdraží na 25 tisíc…. Marián má naprostou pravdu, pokud dáte za telefon přes 20 tisíc, a začne vám vydávat zvuky nebo vám ho prodají už s tím , že sami řeknou že se vám hnedka poškrábe či snad dokonce vám začne upadat barva a toto všechno se bere jako naprosto normální a naprosto v pořádku tak je něco velice špatně.

   • Takze vite kulovy. Jak jsem predpokladal

   • Asi nemá smysl vysvětlovat, že ten komentář je třeba brát s nadhledem. Doufám, že alespoň někdo pochopil jeho smysl a pousmál se nad dnešní dobou. A pokud to dopadne tak, že nový pixel bude vlastnit: Snapdragon 835, 4/6 GB ram, 64/256 GB rom, 3400 mAh, 13/16 MPx foták a famozní QHD display, který má 5,8 palců a je vměstnán do neuvěřitelně malého těla telefonu s 5,2 tak si na Vás, pane Petře, dám pivo na baru. Přeji hezký den.

 4. Uvidíme jak Google s tou koncepcí uspěje , ale Nexus 6 už je mohl varovat jestli chtějí Nexus(pixel) jako etalon rozšířit mezi lidi tahle cenová kategorie opravdu není plná geeků kteří by mohli být následně evangelisti pro Android OS. Budou to jen vysopřijmový spotřebitelé kteří často neví co tam za systém mají.

  • Nj, tohle má zajišťovat nějaké UX, na to jsou zkrátka potřeba prachy, resp. HW.

   • Jenže jaké prachy, když to furt obchodní model jako Nexus. Změna Nexus na Pixel byla čistě marketinková z praktického hlediska tedy výroba, distribuce, prodej se nic nezměnilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).