Domů » Bleskovky » Google: Android 4.2 na Nexus S a Motorolu Xoom zatím není v plánu

Google: Android 4.2 na Nexus S a Motorolu Xoom zatím není v plánu

Jean-Baptiste Quera (JBQ) z Google na summitu Android Builders ohlásil, že nebude žádná oficiální podpora Androidu 4.2 pro zařízení Nexus S a Motorola Xoom, oficiální cestou je možné aktualizovat nejvýše na Android 4.1.2. Na otázku, zda toto ohlášení znamená úplný konec nadějím, či jen odsunutí z první vlny aktualizací, nemohl JBQ dle svých slov odpovědět. Uživatelé těchto dvou zařízení se tak mohou jen dohadovat, zda se nakonec nejnovější verze Androidu na svých strojích dočkají, až budou mít vývojáři trochu méně práce s ostatními telefony a tablety, nebo zda budou muset skončit s oficiální verzí 4.1.2 nastálo.

Někomu se to může zdát jako „podpásovka“, musíme však uznat, že Xoom i Nexus S už zdaleka nejsou nejmladší a je vcelku pochopitelné, že se chce Google věnovat svým nejnovějším zařízením v čele s Nexus 4, 7 a 10. Samozřejmě pro všechny smutné uživatele je zde obrovská komunita nadšenců, jež na sebe nenechá dlouho čekat a neoficiální ROMky postavené na Androidu 4.2  se pro oba přístroje jen pohrnou.

Zdroj

Miroslav Václavík

3 komentářů

 1. W8 (neregistrovaný)

  Tak chlapci z Androidom tento rok nebudu mat vianoce

  December zmizol :-D

  [odkaz]

 2. hipik (neregistrovaný)

  Co uz, tak sa prehodnoti, ci sa v buducnosti este kupi nejaky telefon s androidom, ked uz ani Nexus nie je zaruka. Ale im to raz mozno v buducnosti dojde, ze to robia zle.

 3. T.Z. (neregistrovaný)

  Prodám Nexus S..US verzi s amoledem kdo má zájem ? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).